Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy rekuperator Vasco 225 Compact LE

Materiał prasowy

Inteligentna wentylacja w niewielkim rozmiarze: Przedstawiamy nowy rekuperator Vasco 225 Compact LE, idealny do mieszkań i mniejszych domów.

Compact Unit 225 w kuchni
Compact Unit 225 w kuchni
Fot. Vasco

Chyba nie da się przecenić korzyści płynących z rekuperacji. Innowacyjny system wentylacji mechanicznej od Vasco pozwala nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale także zapewniać czyste i świeże powietrze przez cały rok. Przywracając ciepło wydychanego powietrza, znacząco obniża koszty, jednocześnie skutecznie oczyszczając wprowadzane powietrze z alergenów i zanieczyszczeń. Rekuperator działa bardzo cicho, co zapewnia komfort akustyczny w każdym pomieszczeniu, a płaski system kanałów wentylacyjnych jest łatwy w montażu i nie zakłóca estetyki wnętrza. To nie wszystko – rekuperator może być także wyposażony w czujnik dwutlenku węgla, automatycznie dostosowujący poziom CO2 w pomieszczeniu, zapewniając optymalne warunki. Dotychczas te zalety były dostępne jedynie dla właścicieli średnich i dużych domów.

Teraz, dzięki inteligentnemu rekuperatorowi Vasco 225 Compact LE, mieszkania, apartamenty i mniejsze domy jednorodzinne mogą również cieszyć się korzyściami wentylacji mechanicznej. To odpowiedź Vasco na rosnące zapotrzebowanie rynku na kompaktowe rozwiązania wentylacyjne.

Compact 225 - schemat
Compact 225 - schemat
Fot. Vasco

Kompaktowy i energooszczędny

Rekuperator 225 Compact LE to nie tylko niezwykle kompaktowe, ale również energooszczędne rozwiązanie, które zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni. Vasco opracowało ten produkt z myślą o miejscach, gdzie tradycyjna wentylacja mechaniczna była niemożliwa ze względu na brak miejsca. Mimo niewielkich rozmiarów (tylko 54,7 cm szerokości), urządzenie jest wyjątkowo skuteczne, oferując wysoką wydajność w wydobywaniu ciepła przy minimalnym hałasie i zużyciu energii przez wentylatory. Jedyna różnica polega na przepływie maksymalnym, który wynosi 225 m²/h przy 150 Pa.

Rynek coraz bardziej potrzebował mniejszych rekuperatorów. Nasza oferta dotychczas koncentrowała się na średnich i większych systemach dla domów jednorodzinnych. W celu rozszerzenia naszej oferty, opracowaliśmy kompaktowy model o znanej jakości i niezawodności Vasco. Dzięki swoim niewielkim wymiarom, 225 Compact LE można zainstalować praktycznie wszędzie, na przykład w zabudowie kuchennej, szafie lub garderobie – nie wymaga osobnego pomieszczenia technicznego w domu. System zapewnia doskonały klimat wewnątrz domu, zachowując jednocześnie dyskrecję dzięki cichej pracy – powiedział Rob Jehoul, kierownik ds. badań i rozwoju w firmie Vasco.

Przemyślana konstrukcja, prosta instalacja

Nowy system wentylacji mechanicznej Vasco, który filtruje powietrze z zewnątrz i odzyskuje ciepło zimą oraz chłodzi latem, wykorzystując wymiennik ciepła, jest niezwykle łatwy w instalacji. Model 225 Compact LE jest odwracalny i ma dodatkowe dolne przyłącze nawiewu, co daje pełną elastyczność i uniwersalność przy montażu. Wbudowany bypass sprawia, że system jest niezwykle energooszczędny, a funkcje nocnego chłodzenia w lecie oraz dziennego dogrzewania wiosną i jesienią zapewniają zawsze optymalny klimat w pomieszczeniach. Dodatkowo, w okolicznościach, gdy przepływ powietrza przez wymiennik ciepła nie jest opłacalny (np. w słoneczny zimowy dzień), system automatycznie się wyłącza.

225 Compact jest bardzo starannie zaprojektowany pod względem technicznym, w tym metalowa obudowa i bezprzewodowe akcesoria. System reaguje automatycznie, zwiększając przepływ powietrza, gdy jest to potrzebne, na przykład gdy czujniki CO2 (dostępne jako opcja) wykryją większą liczbę ludzi w pomieszczeniu. Podobnie, jeśli bierzesz prysznic, a wbudowany czujnik wilgotności zarejestruje wzrost wilgotności, system automatycznie zwiększy wentylację. To kolejny przykład rozwiązania Vasco, które dostarcza inteligentne i kompleksowe rozwiązania, aby zapewnić optymalny klimat w pomieszczeniach – dodał Rob Jehoul.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy rekuperator Vasco 225 Compact LE