Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pięć pomysłów na nową łazienkę

materiał reklamowy

Początek roku to tradycyjny czas na postanowienia. Wyznaczamy sobie różnorodne cele, od małych po duże, które czasami są realizacją marzeń, a innym razem stanowią poważne wyzwanie. Do popularnych postanowień należy remont domu, a w szczególności jednego z jego kluczowych pomieszczeń – łazienki.

Radaway kabina prysznicowa Essenza Pro Brushed GunMetal KDJ
Radaway kabina prysznicowa Essenza Pro Brushed GunMetal KDJ
Radaway kabina prysznicowa Essenza Pro Brushed GunMetal KDJ

Dla tych, którzy w 2024 roku planują odświeżyć swoją łazienkę, przedstawiamy pięć ciekawych i zupełnie różnych pomysłów na jej urządzenie. Te propozycje nie tylko zainspirują do działania, ale też pomogą tym, którzy wciąż wahają się przed podjęciem decyzji.

Minimalizm i funkcjonalność

Proste, ale eleganckie linie, jasne kolory i przemyślana organizacja przestrzeni to podstawa. Minimalizm jest zawsze bezpiecznym wyborem, który raczej się nie znudzi. Charakterystyczne dla niego jest monochromatyczne wykończenie przestrzeni, do którego warto dodać odrobinę czerni, stanowiącej motyw dynamizujący wygląd łazienki. W modnym, matowym wydaniu pojawić się ona może w wykończeniach armatury, kabiny prysznicowej, lustra czy wieszaków. Ocieplony, wzbogacony ciekawym detalem minimalizm wcale nie jest banalny, a wręcz przeciwnie – zaskakuje niuansami.

Radaway kabina prysznicowa Idea Black KDD
Radaway kabina prysznicowa Idea Black KDD
Radaway kabina prysznicowa Idea Black KDD

Ciepłe, neutralne kolory

Szukając pomysłu na nową łazienkę, warto pomyśleć o ciepłych odcieniach bieli, kremu, beżu i szarości. Płytki w tych kolorach dobrze komponują się z jasnymi odcieniami drewna, takimi jak klon czy biały dąb. Świetny efekt uzyskamy, łącząc w łazience dekory kamienia i drewna, które pojawiają się na powierzchni płytek oraz w wykończeniach szafek czy okładzinach ściennych. Idąc tym estetycznym tropem, zamiast tradycyjnej białej ceramiki, można sięgnąć po urządzenia w subtelnych kolorach ziemi. Pasować tu będzie kabina prysznicowa z detalami w czerni lub szczotkowanym gunmetalu, przypominającym kolorem spiż. Łazienka podążająca za kolorami i wzorami natury to przestrzeń otulająca ciepłem, wywołująca uczucie relaksu i spokoju.

Radaway kabina prysznicowa Modo New Brushed Copper II
Radaway kabina prysznicowa Modo New Brushed Copper II
Radaway kabina prysznicowa Modo New Brushed Copper II

Powrót do natury i ekologia

Płytki z wyrazistą, wyczuwalną pod palcami fakturą, drewno w naturalnym kolorze lub wyszarzałe od słońca - to składniki łazienki, która oddaje hołd surowemu pięknu natury. Ta szczególna odmiana minimalizmu, zwana niekiedy „Flinstone Chic”, to coś więcej niż trend wnętrzarski. To właściwie filozofia życia, wyrażająca potrzebę koncentracji na tym, co ważne i wyeliminowania z życia nadmiaru generującego chaos. Tak zaaranżowana łazienka zapewnia odpoczynek zarówno ciału, jak i zmysłom. Jednocześnie zastosowane w niej nowoczesne rozwiązania powinny sprzyjać oszczędzaniu wody i energii, a jednym z nich jest prysznic. Decydując się na taki wybór, robimy nie tylko krok w stronę ochrony środowiska, ale także dajemy ulgę wydatkom.

Radaway kabina prysznicowa Modo SL Black II
Radaway kabina prysznicowa Modo SL Black II
Radaway kabina prysznicowa Modo SL Black II

Domowe SPA

W ostatnich latach coraz bardziej inwestujemy w nasze domy, w których pojawiły się nowe potrzeby, takie jak wygodne stanowisko do pracy czy SPA. Dlatego, planując remont, warto przekształcić naszą łazienkę w strefę wellness. Możemy to osiągnąć, instalując na przykład prysznic parowy, podgrzewacz ręczników, głowicę prysznicową z funkcją masażu czy ogrzewanie podłogowe. Warto także rozważyć wannę z funkcją prysznica, którą zapewni parawan nawannowy, na przykład z detalami w eleganckich odcieniach szczotkowanego złota, miedzi, niklu czy gunmetalu. Dodatkowe rozwiązania wcale nie muszą być kosztowne, a mogą pomóc stworzyć warunki do relaksu. Styl SPA podkreślą płytki imitujące wzory szlachetnych marmurów, które wprowadzają atmosferę spokoju i odpoczynku.

Radaway parawan nawannowy Furo Brushed Gold PND II
Radaway parawan nawannowy Furo Brushed Gold PND II
Radaway parawan nawannowy Furo Brushed Gold PND II

Żywe odcienie kolorów

Osoby, które nie planują kosztownego remontu, mogą ożywić łazienkę, wprowadzając odważne i stonowane odcienie do jej przestrzeni. Paleta kolorów na rok 2024 ma na celu wywołanie szeregu emocji, zmieniając nie tylko wygląd, ale także atmosferę wnętrza. Kolor staje się centralnym punktem innowacji i estetycznego wyrafinowania. Ten efekt zagwarantuje „Peach Fuzz”, czyli „ brzoskwiniowy meszek”, który według Instytutu Pantone jest kolorem przyszłego roku. Delikatny i przytulny odcień balansuje między różem a pomarańczą, przywodząc na myśl spokój i ukojenie. Wnętrza przepełnione tym kolorem mają nawiązywać do poetyckości i romantyzmu, połączonych z nutą stylu vintage. Może to być ciekawa propozycja również do łazienek, do których przeznaczone są specjalne, wodoodporne farby, które można używać nawet w strefie prysznica. Do odważnej kolorystyki mogą nawiązywać wykończenia kabiny, i tak z kolorem roku świetnie korespondować będzie szczotkowana miedź.

Niezależnie od tego, jaki styl aranżacji preferujemy, nie powinniśmy zapominać o ergonomii i funkcjonalności, które zapewnią nam komfort codziennego korzystania z łazienki. Musimy poruszać się po niej swobodnie i bezpiecznie, mieć odpowiednio dużo miejsca do przechowywania i wygodne warunki do pielęgnacyjnych rytuałów. Dlatego warto dobrać kabinę prysznicową z wygodnym wejściem, najlepiej zamontowaną przez certyfikowanego instalatora, co zagwarantuje jej niezawodne funkcjonowanie przez długie lata.

komentuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
    Więcej o:

Skomentuj:

Pięć pomysłów na nową łazienkę