Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Profesjonalne nauszniki przeciwhałasowe z funkcją komunikacji

MP

Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM umożliwiają dwukierunkową komunikację głosową na poziomie konferencyjnym.

STIHL ADVANCE ProCOM
STIHL ADVANCE ProCOM
Fot. Stihl

W leśnictwie i arborystyce koordynacja działań ze współpracownikami jest szczególnie ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa. Z drugiej strony, osoby pracujące urządzeniami spalinowymi nie mogą rezygnować ze stosowania ochrony słuchu. Dzięki inteligentnym nausznikom przeciwhałasowym ADVANCE ProCOM STIHL oferuje innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie oba te wymogi. Zintegrowany system konferencyjny pozwala na bezpośrednie połączenie nawet 16 zestawów słuchawkowych w trybie komunikacji dwustronnej na poziomie konferencyjnym. Jednocześnie wysoki poziom średniej wartości tłumienia (SNR 31) nauszników przeciwhałasowych i aktywne tłumienie hałasu chronią użytkownika przed odgłosami pracy silnika i umożliwiają komfortową komunikację – również w głośnym otoczeniu.

Zasięg komunikacji pomiędzy dwoma urządzeniami wynosi nawet 600 m. Jednocześnie każdy zestaw słuchawkowy działa jak wzmacniacz sygnału i zwiększa ogólny zasięg systemu. Funkcja Bluetooth pozwala na łatwą integrację ręcznych radiotelefonów z systemem komunikacyjnym. Sparowanie własnego smartfona z zestawem słuchawkowym jest również możliwe dzięki funkcji Bluetooth. Dzięki temu użytkownicy mogą prowadzić rozmowy telefoniczne lub streamować muzykę bez konieczności sięgania po smartfon. Jeżeli warunki na to pozwalają, to zintegrowane radio zapewnia użytkownikom również rozrywkę.

Przy wycince inteligentną ochronę słuchu można dodatkowo połączyć z aplikacją STIHL Holzliste. Po naciśnięciu przycisku na zestawie słuchawkowym i wydaniu polecenia głosowego, informacje o drzewie, takie jak długość i średnica, zostaną zapisane w formie cyfrowej – bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Obliczanie metrów sześciennych drewna przebiega automatycznie i w czasie rzeczywistym – papier i ołówek należą już do przeszłości.

Innowacyjna ochrona słuchu STIHL ADVANCE ProCOM z funkcją dwustronnej komunikacji głosowej jest dostępna zarówno w formie nauszników przeciwhałasowych, jak i w formie elementu dodatkowego do dozbrojenia hełmu ochronnego. Akumulator Li-Ion zapewnia długi czas pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go również w warunkach znacznej wilgotności, ponieważ nauszniki przeciwhałasowe i akumulator są przystosowane do pracy w deszczu.

Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM
Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM
Fot. Stihl

Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM - właściwości:

  • Niezawodna i komfortowa obsługa

Nowe nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM zostały wyposażone w system konferencyjny, który umożliwia bezpośrednie, dwustronne połączenie nawet 16 zestawów słuchawkowych. Oznacza to, że użytkownicy mogą jednocześnie mówić i słuchać bez dodatkowych urządzeń, a tym samym komunikować się ze sobą w sposób pewny i komfortowy nawet, gdy dookoła panuje hałas. Zasięg komunikacji pomiędzy dwoma urządzeniami wynosi nawet 600 m. Jednocześnie każdy zestaw słuchawkowy działa jak wzmacniacz sygnału i zwiększa ogólny zasięg systemu o kolejne 600 m. Alarm zasięgu zapewnia, że użytkownik odpowiednio wcześnie otrzymuje ostrzeżenie, gdy jego zestaw słuchawkowy jest zagrożony utratą połączenia z innymi uczestnikami. W razie potrzeby, dzięki  funkcji Bluetooth, w systemie można również zintegrować ręczne radiotelefony. Dodatkowo funkcja Bluetooth pozwala również na sparowanie z słuchawkami przeciwhałasowymi STIHL ADVANCE ProCOM własnego smartfona. Dzięki temu użytkownik może np. prowadzić rozmowy telefoniczne lub streamować muzykę bez konieczności sięgania po smartfon.

  • Inteligentna ochrona przed hałasem

Dzięki wysokiemu poziomowi średniej wartości tłumienia (SNR 31), STIHL ADVANCE ProCOM niezawodnie chroni użytkownika przed odgłosami pracy silnika urządzenia spalinowego. Ponadto nauszniki przeciwhałasowe oferują system aktywnego tłumienia hałasów, co umożliwia prowadzenie rozmowy nawet podczas pracy pilarką łańcuchową. Z drugiej strony, dzięki funkcji przekazywania odgłosów otoczenia, użytkownik usłyszy sygnały ostrzegawcze bez konieczności zdejmowania ochrony słuchu. Ponadto w zestawie słuchawkowym zintegrowane jest również radio. Inteligentna funkcja audio zapewnia, że przychodzące wiadomości radiowe są traktowane priorytetowo i zawsze słyszalne dla użytkownika. Za zasilanie elektryczne odpowiada akumulator Li-Ion, który zapewnia możliwość nieprzerwanego użytkowania przez nawet 17 godzin. Nowe nauszniki przeciwhałasowe STIHL zostały również wyposażone w bardzo przydatną funkcję automatycznego wyłączania. Dzięki temu użytkownik nie ma problemu z rozładowanymi akumulatorami w sytuacji, gdy zapomni wyłączyć urządzenie.

  • Intuicyjna obsługa

Nauszniki przeciwhałasowe STIHL ADVANCE ProCOM zostały wyposażone w ergonomiczne przyciski, które różnią się od siebie pod względem dotykowym i zapewniają pewną obsługę nawet w rękawicach roboczych. Ich przeznaczenie opiera się na prostej logice, dzięki czemu intuicyjna obsługa jest kwestią oczywistą nawet w trudnych warunkach. Nauszniki wraz z elektroniką i akumulatorem są zabezpieczone przed wilgocią, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich nawet podczas deszczu. W razie potrzeby aplikacja sterująca „STIHL ProCOM” pozwala na indywidualizację ustawień zestawu słuchawkowego do własnych potrzeb użytkownika z poziomu smartfona.

  • Rejestracja danych za pomocą komend głosowych

Kolejna zaleta. Dzięki nowym nausznikom przeciwhałasowym STIHL ADVANCE ProCOM pracownicy leśni mogą w aplikacji STIHL Holzliste (lista drewna) zapisywać wszystkie istotne dane, takie jak gatunek drzewa, długości i średnice kłód, po prostu wypowiadając je na głos. Obliczanie metrów sześciennych drewna przebiega wtedy całkiem automatycznie, system zapisuje również pozycję GPS odpowiedniej kłody. Wystarczy przeprowadzić pomiar, wypowiedzieć wyniki i gotowe. Dzięki temu notatniki i długopisy odchodzą w przeszłość, a smartfon pozostaje w kieszeni podczas pracy. Aplikacja STIHL Holzliste (lista drewna) jest na razie dostępna w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Profesjonalne nauszniki przeciwhałasowe z funkcją komunikacji