Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Silcosan firmy OPTOLITH - silikonowa farba elewacyjna

MP

Warunki atmosferyczne nie stanowią problemu Silcosan, gotowa do użycia, hydrofobowa, mineralna farba matowa na bazie żywicy silikonowej, została opracowana przez firmę HUFGARD. Unikalna formuła farby jest odporna na zanieczyszczone powietrze, ma wysoką zdolność odpychania wody deszczowej. Perli się na powierzchni i ma zdolność do samooczyszczania. Jest również odporna na rozwój grzybów i glonów.

Silcosan - realizacja
Silcosan - realizacja
Fot. OPTOLITH

Idealne tynki cienkowarstwowe mają unikalną formułę i jednorodną powierzchnię. Są odporne na wchłanianie zanieczyszczeń. Można również dodać dodatki zwiększające odporność na korozję biologiczną. Można je uzupełnić różnymi farbami zewnętrznymi, które dają dodatkowe możliwości dekoracyjne i powierzchnie. OPTOLITH Silcosan to wysokiej jakości silikonowa farba elewacyjna, która sygnowana jest logo ekskluzywnej receptury NIE DO PODROBIENIA. Jest niezwykle odporna na zabrudzenia i wszelkie warunki atmosferyczne, a także promienie UV.

Silcosan
Silcosan
Fot. OPTOLITH

Cała ochrona w jednym produkcie

Ten hydrofobowy i mineralny, matowy lakier dostępny jest w ponad 1000 kolorach z palety COLOR MAGIC. Wykonana na bazie żywicy silikonowej, charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością pary wodnej i siłą krycia. Silcosan firmy HUFGARD jest nieprzepuszczalny dla mikroorganizmów i wytrzymuje niekorzystne warunki atmosferyczne. Ma bardzo wysoką paroprzepuszczalność i niską absorpcję powierzchniową.
Jest odporny na wchłanianie brudu i wilgoci, a po pomalowaniu tworzy warstwę hydrofobową, która chroni przed detergentami i zmywaniem wodą. Występuje w dwóch kolorach: białym i COLOR MAGIC.

Optomal - paleta barw
Optomal - paleta barw
Fot .OPTOLITH

Może dom? 

Silcosan nadaje się również do stosowania w jednorodzinnych lub wielorodzinnych budynkach nowoczesnych, a także na zabytkowych elewacjach. Laboratorium PKZ, Toruń wydało pozytywną rekomendację dla stosowania Silcosanu na podłożach zabytkowych. Jest wysoce odporny na zabrudzenia i polecany do stosowania w środowiskach miejskich, np. w pobliżu zakładów przemysłowych, centrów miast czy ciągów komunikacyjnych.
Optomal Silcosan może być stosowany na podłożach mineralnych i z kamienia naturalnego. Może być również stosowany do renowacji starych podłoży nośnych przy użyciu tynków silikatowych i farb silikonowych. Może być stosowany do odświeżania tynków i farb dyspersyjnych, a także jako farba egalizacyjna, służąca do wyrównywania tynków.

Przygotowanie i aplikacja

Zanim nałożysz farbę Silcosan na podłoże, upewnij się, że jest ono odpowiednio przygotowane. Należy upewnić się, że podłoże jest czyste, suche i równe. Powinieneś zmyć wszelkie narośla biologiczne ciepłą wodą. Ważne jest, aby przed nałożeniem farby naprawić wszelkie uszkodzone lub nierówne podłoża. Farba nie powinna być nakładana na podłoża poziome oraz wszelkie inne elementy budowlane narażone na długotrwałe działanie wody. Silcosan by Optolith nadaje się tylko na podłoża w pełni związane, zwłaszcza gdy jest stosowany z mineralnymi środkami gruntującymi. Wysoka alkaliczność np. na kompozycje powłok malarskich i pigmentów może mieć wpływ wysoka alkaliczność, np. świeżego tynku. Beton przed nałożeniem powinien schnąć przez co najmniej 28 dni. Dotyczy to tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych, które mogą trwać 14 dni. Dotyczy to również cienkowarstwowych tynków mineralnych i mineralno-polimerowych, które trwają 7 dni. Tynki akrylowe, silikatowe i silikonowe muszą schnąć 3 dni, a silikatowe i solosilikatowe 5 dni.


OPTOLITH Silcolith dostarczany jest w postaci gotowej do użycia. Przed nałożeniem należy go mechanicznie wymieszać. Pozwoli to na dostosowanie konsystencji. Można go dostosować do sposobu aplikacji rozcieńczając go do 2% wody (200ml na 10l). O rozcieńczeniu należy pamiętać w trakcie całego procesu. Przed malowaniem należy sprawdzić, czy zabarwiony produkt odpowiada kolorom w kartonie i na karcie kolorów. Ostatnią warstwę nakładać farbą nierozcieńczoną.


Optomal Silcosan dostępny jest w dwóch metodach: tradycyjnie wałkiem i pędzlem lub natryskowo. Ważne jest, aby wykonać próby technologiczne i nałożyć farbę w dwóch warstwach. Czas pomiędzy kolejnymi warstwami farby nie powinien przekraczać 6 godzin. Farba o tym samym numerze partii powinna być stosowana tylko na jednej powierzchni. Jeżeli numery partii wyrobów są różne, najlepiej wymieszać zawartość każdego pojemnika. Aby uniknąć przerw w technologii, najlepiej malować poszczególne elementy elewacji bez przerw. Malowanie powoduje, że podłoże jest naturalnie wygładzone. Różne faktury i parametry techniczne mogą powodować różne kolory farb.

    Więcej o:

Skomentuj:

Silcosan firmy OPTOLITH - silikonowa farba elewacyjna