Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy w aranżacji łazienek w 2023 roku: nowe trendy i porady architekta, które zawsze będą modne

sponsorowany

Na jakie materiały wykończeniowe warto w tym roku zwrócić uwagę przy urządzaniu łazienki? Jak stworzyć ponadczasowy i elegancki salon kąpielowy? Na te - i inne - pytania odpowiada ekspert, arch. wnętrz Marzena Miszczyk, właścicielka pracowni Miszczyk Interior Design.

Trendy w aranżacji łazienek w 2023 roku
Trendy w aranżacji łazienek w 2023 roku
Projekt: Miszczyk Interior Design

Jakie trendy będą panowały w aranżacji łazienek i salonów kąpielowych w 2023 roku? Czy możemy się spodziewać nowości? Jeśli tak - jakich? 

Marzena Miszczyk: Trendy, które będą obowiązywały w 2023 roku w aranżacji łazienek i salonów kąpielowych, to przede wszystkim wykorzystanie materiałów naturalnych, ponadczasowych. Takich, które nie przeminą w ciągu najbliższych lat, a ich wygląd będzie aktualny niezależnie od mody.

Nowości, jakie będziemy mieli w roku 2023 roku, to między innymi Onyx, który występuje w wielkoformatowych spiekach i kaflach o różnym formacie. Nie tylko w kolorze standardowym, czyli miodowym, ale również w kolorach: niebieskich, zielonych, różowych. W prezentowanej łazience wykorzystano włoskie płytki z odwzorowaniem faktury kamienia w najmniejszych detalach. Dzięki temu ściany z kafli imitujących Onyx wyglądają bardzo oryginalnie, naturalnie i ponadczasowo. 

Prezentowana na zdjęciach łazienka została zaprojektowana z wykorzystaniem spieku Onyx Blue - skąd pomysł na zastosowanie tego materiału?  

Marzena Miszczyk: Pomysł na wykorzystanie Onyx Blue w tej łazience wynikał z potrzeby Inwestorów na stylistykę ponadczasową, ale wyrafinowaną, nie mdłą. Inwestorzy chcieli, aby to wnętrze miało charakter, odznaczało się designem i wpisywało się w najnowsze trendy zachowując ponadczasowy styl.

Jakie zalety ma spiek Onyx Blue? Czym wyróżnia się na tle innych materiałów wykończeniowych? 

Marzena Miszczyk: Spiek Onyx Blue wyróżnia się przede wszystkim designem, bardzo dokładnym odwzorowaniem kamienia w wielkoformatowej płytce, mocnym kolorem oraz bardzo dobrą jakością. Błyszczące polerowane wykończenie sprawia, że obłożone nim powierzchnie zyskują efekt lustrzanej tafli, co oprócz wymiaru dekoracyjnego tworzy iluzję dodatkowego metrażu w łazience. 

Jakie dodatki pasują do spieku Onyx Blue? Z jakimi materiałami warto go łączyć we wnętrzach, aby podkreślić jego piękno? 

Marzena Miszczyk: Do spieku Onyx Blue pasuje bardzo wiele dodatków, ponieważ zawiera kolor granatowy - ponadczasowy. Możemy go łączyć ze złotem, tak jak w przypadku prezentowanej łazienki, ale również dobrze wygląda ze srebrem, bądź z kolorem czarnym w bardziej loftowych wnętrzach. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że Onyx Blue jest kamieniem bardzo wyrazistym i najlepiej wygląda, gdy pokrywamy nim jedną powierzchnię w wystroju wnętrza. Dopełniony został kaflami mniej wyrazistymi, które tworzą dla niego tło. W zaprojektowanej przez nas łazience zastosowaliśmy jako bazę kafle Sahara Bianco, proste i zachwycające elegancją, w szaro-rdzawych przerostach. 

W jaki sposób - oprócz okładziny ściennej - można wykorzystać spiek Onyx Blue? 

Marzena Miszczyk: Onyx Blue nadaje się zarówno na ścianę, jak i na podłogę. Można obłożyć nim blat roboczy - tak jak w przypadku prezentowanej łazienki - ale nie ograniczajmy się jedynie do łazienki lub salonów kąpielowych. Pięknie prezentuje się w otwartych ponadczasowych salonach oraz w kuchni. 

Zakup i zastosowanie spieków w wymarzonej łazience - w pojedynkę czy z architektem? Która opcja jest dla kogo? 

Marzena Miszczyk: Na tak postawione pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Ciekawą aranżację salonu kąpielowego lub łazienki można stworzyć i z architektem wnętrz, i samodzielnie. Jako studio projektowe Miszczyk Interior Designe Katowice mamy swoje know-how oraz dobre praktyki współpracy z inwestorem. Przejdźmy jednak do minusów, których podczas tego typu realizacji będzie sporo. Znajomość rynku to nie tylko wiedza o tym, jakie są terminy dostaw materiałów, edukacja o tym, co z czym łączyć i w jaki sposób, na jakiej powierzchni i w jakim formacie co się sprawdzi, a co nie – to zakres, który dobry architekt ma w małym palcu, a który samodzielny inwestor musi całkowicie od nowa zgłębiać. Jest jeszcze kwestia zaprojektowania i sformatowania całego wnętrza tak, aby materiał był wykorzystany praktycznie bezstratnie oraz tak, by wykonawca miał projekt kompletny do wykonania go zgodnie z wizualizacją. W tego typu realizacjach książka projektowa zawiera wiele wytycznych technologicznych oraz zaprojektowanych i rozrysowanych detali dla firmy wykonawczej, co wpływa na jakość i szybkość wykonania.  

                                                                                  ***

Kilka informacji o prezentowanym projekcie:

  • łazienka wykonana ze spiekiem blue onyx, włoskie kafle w dużych formatach,
  • dodatki w kolorze złota,
  • lustro podświetlane o nieregularnych kształtach,  
  • schowek – kontenerek na szczotkę i papier, 
  • ciekawa zabudowa nad Geberitem, która ułatwia utrzymanie czystości i przechowywanie wielu rzeczy w łazience.
Miszczyk Interior Design - arch. wnętrz Marzena Miszczyk, właściciel/koordynator projektów, tel. +48 506 139 600
Miszczyk Interior Design - arch. wnętrz Marzena Miszczyk, właściciel/koordynator projektów, tel. +48 506 139 600
Miszczyk Interior Design

Miszczyk Interior Design Biuro architektury wnętrz 

40-282 Katowice
ul. Sikorskiego 10
tel. +48 506 139 600 
tel. +48 66 44 33 669 
tel. +48 32 258 06 66

  • www.minterior.pl
  • www.facebook.com/miszczykinterior
  • www.instagram.com/miszczykinterior

Porady o wnętrzach: www.youtube.com/channel/UCc40vC0JrObPpP4sEz8rhOg.

    Więcej o:

Skomentuj:

Trendy w aranżacji łazienek w 2023 roku: nowe trendy i porady architekta, które zawsze będą modne