Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielopłaszczyznowa kontrola dostępu – czytnik UniLock, nowość w ofercie G-U Polska

MP

Jedno urządzenie, wiele funkcjonalności, zdalne sterowanie oraz efektywne zarządzanie dostępem – tak w skrócie można scharakteryzować UniLock – nowość w zakresie kompleksowej kontroli dostępu, które uzupełnia portfolio rozwiązań G-U Polska.

Czytnik UniLock
Czytnik UniLock
Fot. G-U Polska

Czytnik UniLock to uniwersalne rozwiązanie umożliwiające pełną kontrolę dostępu, na różnych poziomach, zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Elegancki, minimalistyczny, a jednocześnie ergonomiczny panel dotykowy, montowany w skrzydle drzwi, jest w pełni kompatybilny z nowoczesnymi zamkami elektromechanicznymi, na przykład z serią zamków GU Secury Automatic wyposażonych w silniki A-Őffner.

Dzięki czytnikowi UniLock identyfikacja użytkowników możliwa jest na 6 sposobów:

 • za pomocą odcisków linii papilarnych,
 • po wpisaniu kodu na klawiaturze,
 • z wykorzystaniem breloka lub karty RFID,
 • dzięki funkcji bliskiego zasięgu NFC (zbliżeniowo),
 • smartfonem, poprzez Bluetooth lub za pomocą aplikacji SmartLock (w sieci domowej),
 • zdalnie, z dowolnego miejsca na Ziemi, dzięki modułowi Wi-Fi GateWay (opcja dodatkowo płatna).

System gwarantuje stałe przechowywanie zakodowanych danych, nawet w przypadku awarii. W pamięci można zapisać 100 odcisków linii papilarnych, 150 kodów cyfrowych, 200 RFID-transponderów, liczba kodów eKey (dostępy generowane za pośrednictwem aplikacji) nie jest limitowana. Danymi tymi można zarządzać, dodając lub usuwając: użytkowników, numery telefonów, skany linii papilarnych, kody eKey.

Bardzo przydatną funkcją jest intuicyjne zarządzanie: listą dostępów oraz poziomami uprawnień. Za pomocą aplikacji można na przykład wygenerować jednorazowy lub czasowy kod dostępu, a następnie przesłać go osobie, która ma mieć dostęp do budynku. W aplikacji można również włączyć tzw. funkcję dzienną, która oznacza, że w określonych godzinach drzwi nie będą zaryglowane. Ta opcja przydaje się np. w biurowcach. 

Tomasz Bartol, inżynier wsparcia technicznego i rozwoju w G-U Polska

System z czytnikiem UniLock pozwala na przyznanie użytkownikom dostępu na czterech poziomach uprawnień:

 1.  Kontrolowany czasowo: od – do.
 2. Dostęp stały.
 3. Dostęp jednorazowy.
 4. Dostęp cykliczny, np. co tydzień, od poniedziałku do piątku.

Niewątpliwym atutem czytnika UniLock jest również design, idealnie wpisujący się w minimalistyczny trend we współczesnym budownictwie.

 

Czytnik UniLock
Czytnik UniLock
Fot. G-U Polska

Pod słowem design kryje się jednak nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Czytnik UniLock jest urządzeniem wielofunkcyjnym, pozwalającym na optymalne zaplanowanie kontroli dostępu do budynków, a przy tym intuicyjnym w obsłudze i zarządzaniu danymi. Co ważne – współpracuje w takimi rozwiązaniami G-U Polska, jak zamki elektromechaniczne, a tym samym staje się ważnym elementem systemu rozwiązań Grupy G-U – podsumowuje ekspert G-U Polska.

Tomasz Bartol, inżynier wsparcia technicznego i rozwoju w G-U Polska
  Więcej o:

Skomentuj:

Wielopłaszczyznowa kontrola dostępu – czytnik UniLock, nowość w ofercie G-U Polska