Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne drewniane schody wewnętrzne

Monika Grabowska

Drewniane schody nadają wnętrzu naturalnego, przytulnego charakteru. Zwykle kojarzone z klasycznymi, rustykalnymi lub prowansalskimi wnętrzami, zaskakują również nowoczesnymi pomysłami. Zobacz galerię nowoczesnych, drewnianych schodów.

Drewniane schody w mieszkaniu z antresolą
Drewniane, nowoczesne schody w mieszkaniu z antresolą
Fot. shutterstock.com

Schody poza funkcją łączenia poszczególnych kondygnacji, mogą być dekoracyjnym elementem. Drewniane schody mogą nadać charakteru wnętrzu, dlatego coraz częściej decydujemy się na umiejscowienie ich w salonie, w widocznym miejscu, a nie w ukrytej klatce schodowej.

W domu najczęściej wybiera się schody dwubiegowe, zabiegowe i jednobiegowe. Jeżeli chcemy zaoszczędzić powierzchnię w domu, warto się zastanowić nad schodami kręconymi. Z drugiej strony pod schodami jedno- i dwubiegowymi można umieścić schowki, garderobę, stworzyć miejsce do przechowywania.

Jakie są zalety drewnianych schodów?

Są lekkie, szybko się je montuje, są efektowne. Wadą jest często wysoka cena (ładne mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy) i czasem długi okres oczekiwania na realizację (u niektórych producentów, stolarzy nawet kilka miesięcy).

Ważne, żeby schody były dopasowane do reszty wnętrza. Drewniane schody powinny harmonizować z drewnem na podłodze, z meblami.

Schody o prostej formie eksponują piękno drewna, jego kolorystykę, rysunek drewna (usłojenie), strukturę.

O wyborze gatunku drewna z jakiego będą wykonane schody decyduje nie tylko wygląd, ale też właściwości poszczególnych gatunków: ich twardość, odporność na ścieranie, wilgoć, możliwość wyginania. Poza rodzimymi gatunkami wykorzystuje się również drewno egzotyczne. Ma wiele zalet, ale też wyższą cenę.

Betonowe schody mogą być obłożone drewnem. Drewno nadaje im domowego charakteru.

Skomentuj:

Nowoczesne drewniane schody wewnętrzne