Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51 m kw., dla 4 osób: sypialnia dla rodziców

Red.

Właśnie odebraliśmy nasze pierwsze mieszkanie, które ma dwa pokoje, tymczasem nam przydałyby się trzy. Mniejszy pokój przeznaczymy dla dzieci, duży będzie pokojem dziennym. Sypialnię dla nas planujemy urządzić w obecnej kuchni, a tę przenieść właśnie do salonu - ale jak go wtedy zaaranżować? Chcemy również zrezygnować z osobnej toalety, tak by zyskać miejsce na garderobę. Kasia i Rafał

Rozwiązanie 1: kuchnia w salonie

Justyna Burdow-Gołoś

Aneks kuchenny zajął część pokoju dziennego i dawną toaletę - w niej bowiem znajduje się pion wodno-kanalizacyjny, do którego można podłączyć wszystkie niezbędne urządzenia. Niestety, zabrakło miejsca na garderobę; zamiast niej zaplanowałam więc trzy szafy: w przedpokoju, pokoju dzieci oraz w Państwa sypialni, którą nieznacznie powiększyłam kosztem POKOJU DZIENNEGO.

Pokój dzienny został połączony z PRZEDPOKOJEM, co doda przestronności tej części mieszkania. Z KUCHNIĄ sąsiaduje kąt wypoczynkowy - aneksy te oddziela tylko wąska ścianka. Przy oknie balkonowym zaplanowałam kąt jadalny. Pokój dzieci jest wyposażony w łóżka piętrowe usytuowane w narożniku oraz dwa biurka.

W niewielkiej ŁAZIENCE proponuję zastąpić wannę kabiną prysznicową (90 x 90 cm); za wydzielającą ją ścianką jest miejsce na otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: wygodna garderoba

Krzysztof Radzanowski

Miejscem do spania rodziców jest rozkładana kanapa w kącie wypoczynkowym, która na noc zmienia się w łóżko. Aby zapewnić nieco intymności, w wejściu z PRZEDPOKOJU do części dziennej pozostawiłem drzwi.

KUCHNIA została powiększona i częściowo otwarta na pokój dzienny. Zabudowa ma kształt litery L; przy trzeciej ścianie zaprojektowałem blat-barek o nietypowym kształcie, przy którym można jeść szybkie posiłki. Jednak czteroosobowej rodzinie przyda się również wygodny stół - mebel ten proponuję ustawić w części dziennej.

Do ŁAZIENKI wchodzi się przez suwane drzwi (ze względu na pomniejszony na rzecz garderoby przedpokój będą praktyczniejsze niż rozwierane). Zaplanowałem w niej wannę (160 x 70 cm), podwieszony sedes, umywalkę i pralkę (60 x 60 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

51 m kw., dla 4 osób: sypialnia dla rodziców