Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

82,6 m kw., dla 4 osób: jak połączyć dwa mieszkania

red.

Niedługo zamieszkamy w dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkaniach, które chcemy scalić w jedno - zlikwidować jedno z wejść z klatki schodowej i przebić przejście między wnętrzami. W mniejszym mieszkaniu zamierzamy urządzić część dzienną z aneksem kuchenno-jadalnym i wypoczynkowym, w większym są nam potrzebne trzy sypialnie (jedna z garderobą), łazienka i ewentualnie pomieszczenie gospodarcze. Krzysztof

Rozwiązanie 1: razem, a jednak osobno

Wioletta Sawczuk

Do połączonego wnętrza wchodzi się przez mniejsze mieszkanie, w nim bowiem można wydzielić przedpokój prowadzący do drugiej części wnętrza (przy dawnym wejściu do większego mieszkania, obok pionu instalacyjnego, powstała toaleta). Uwaga: żeby połączyć oba wnętrza, trzeba zrobić otwór w ścianie konstrukcyjnej, co wymaga uprzedniej konsultacji z konstruktorem i administracją budynku!

W SYPIALNI rodziców zamiast garderoby zaplanowałam dwie pojemne szafy. Odpowiednio dobrane fronty pozwolą idealnie wtopić te meble w wystrój wnętrza. Szafy są też w pokojach dzieci, PRZEDPOKOJU i korytarzu, miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno więc zabraknąć. W w.c. jest mały schowek na wiadro, mopy itp.; w razie potrzeby na schowek gospodarczy można przeznaczyć całe to pomieszczenie, uważam jednak, że w czteroosobowej rodzinie przyda się osobna toaleta.

ŁAZIENKA urządzona w miejscu dawnej KUCHNI (w większym mieszkaniu) jest bardzo przestronna. Dlatego proponuję zainstalować w niej zarówno wannę (170 x 70 cm), jak i kabinę (120 x 80 cm); jest też umywalka, sedes, bidet i pralka.

Rozwiązanie 2: przestronnie

Anna Malesińska

Strefa dzienna składa się z trzech aneksów: kuchennego, jadalnego i wypoczynkowego; chociaż zaaranżowano je we wspólnej przestrzeni, optycznie są wyraźnie wyodrębnione. Funkcjonalną kuchenną zabudowę w kształcie litery U od strony wejścia do mieszkania osłania szafa wnękowa. Oprócz niej zaplanowałam jeszcze cztery szafy; jedna z nich (w SYPIALNI rodziców) zajmuje całą ścianę.

PRZEDPOKÓJ, całkowicie otwarty w strefie dziennej, prowadzi do drugiej, prywatnej części mieszkania. Znajdują się tam dwa POKOJE DZIECIĘCE, sypialnia rodziców, łazienka i spora toaleta. Zamiast osobnego schowka gospodarczego zaprojektowałam pojemną szafę w toalecie. W takiej zabudowie można ukryć pralkę, bez problemu zmieszczą się również akcesoria potrzebne do sprzątania, kosz na pranie, półki na detergenty itp.

    Więcej o:

Skomentuj:

82,6 m kw., dla 4 osób: jak połączyć dwa mieszkania