Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia architektoniczna: Anta architekci

Opracowanie Monika Wach

Daniel Cieślik to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2001). W tym samym roku uzyskał międzynarodowy dyplom Royal Insti - tute of British Architects (RIBA). Jest założycielem pracowni ANTA ARCHI - TEKCI, zdobywca wielu nagród bran - żowych, a prywatnie tatą oraz amatorem golfa i motoryzacji.

Barka
Barka
Fot. Anta Architekci

ANTA ARCHITEKCI to autorska pracownia powołana do życia w 2003 roku. Na przestrzeni 18 lat zdobyła uznanie inwestorów, a dzięki ich za - ufaniu oraz zaangażowaniu wspania - łego Zespołu architektów ma na swym koncie blisko tysiąc zrealizo - wanych projektów. Zespół Pracowni stanowi 26 architektów oraz specjalistów branżowych z zakresu konstrukcji oraz instalacji. Najważniejsze nagrody i wyróżnienia otrzymane przez Daniela i jego pracownię

  • FASADA ROKU 2020 - NAGRODA GŁÓWNA Barka Cieślika
  • WORLD DESIGN AWARDS 2020 - WYRÓŻNIENIE HONOROWE Barka Cieślika
  • HOUSEMARKET SILESIA AWARDS 2020 - NAGRODA GŁÓWNA Barka Cieślika
  • FASADA ROKU 2019 - NAGRODA GŁÓWNA Dom jednorodzinny Konopiska
  • FASADA ROKU 2019 – WYRÓŻNIENIE Dom jednorodzinny Częstochowa-Kawodrza
  • FASADA ROKU 2019 – WYRÓŻNIENIE Biurowiec klasy A

IDEA:

Barka to dom, który Daniel Cieślik zaprojektował dla siebie i swojej Rodziny. Jednocześnie to dom, który najlepiej pokazuje, co znaczy kontekst w architekturze. Nowoczesna bryła została osadzona nad brzegiem jeziora, w otoczeniu natury. Ta sama trzcina, która występuje w naturze dookoła, pokrywa dach oraz część elewacji. Całość tworzy niesamowitą harmonię pomiędzy domem i otoczeniem. Przeszklenia zostały zaprojektowane tak, by ze wszystkich pomieszczeń można było poczuć bliskość natury. Ten dom to prawdziwa przystań, która pozwala odzyskać równowagę i wyciszyć się od zgiełku miasta.

IDEA:

Ten dom jest znakomitym świadectwem dobrego i funkcjonalnego designu. Zaprojektowano go tak, by harmonijnie korespondował z otaczającym go naturalnym krajobrazem. Bryła budynku ma postać rozproszoną. Część oficjalną, skrywającą salon z wyjściem na taras, zwieńczono dwuspadowym dachem bez okapów. Płaskimi dachami natomiast przykryto sekcje garażową i sypialnianą, pomiędzy którymi wygospodarowano przestrzeń na patio – prywatną przestrzeń dla mieszkańców, stanowiącą dla nich swoistą enklawę spokoju i strefę relaksu.

Lokalizacja: Konopiska
Inwestor: prywatny
Powierzchnia użytkowa: 240,85 m2
Powierzchnia zabudowy: 308,98 m2
Projekt: 2013
Realizacja: 2018

 

IDEA:

Dom w Kawodrzy to przykład nowoczesnej architektury miejskiej. Zaprojektowany na wąskiej i długiej działce Dom jest duży, parterowy, w związku z tym ma sporą powierzchnię zabudowy. Dzięki dobrze przemyślanej funkcji udało się zapewnić maksymalną prywatność mieszkańcom i wy - gospodarować przestrzeń rekreacyjną z basenem w ogrodzie. Budynek to połączenie kilku modułów kryjących poszczególne funkcje mieszkalne. Dzięki nieregularnemu ustawieniu ich względem siebie oraz dzięki licznym przeszkleniom bryła nabiera lekkości i bardzo nowoczesnego charakteru.

Projekt: STOPROCENT
Architekci s.c. Przemek Kaczkowski, Magdalena Morelewska
Lokalizacja: Warszawa
Inwestor: prywatny
Zdjęcia: Maja Checińska

IDEA:

Dom na Bielanach projektu Daniela Cieślika i zespołu pracowni ANTA Architekci to nietypowa willa zlokalizowana na warszawskich obrzeżach. Budynek znajduje się na mocno zadrzewionej działce. Jego nietypową formę tworzy nieregularny rzut oraz dynamicznie kształtowany dach. Budynek zaplanowany został na planie litery „T” z wyraźnie wydzielonymi blokami funkcjonalnymi. W kolejnych segmentach znajduje się przestrzeń dzienna, strefa wejściowa z dwustanowiskowym garażem oraz wydzielona w dalszej części część nocna. Ramiona budynku jednocześnie odgradzają prywatny ogród mieszkańców od przestrzeni publicznej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia architektoniczna: Anta architekci