Drzwi wewnętrzne

 • Drzwi zewnętrzne pasywne

  Drzwi zewnętrzne pasywne – czym się charakteryzują i czy warto je kupić?

  Drzwi pasywne to drzwi o bardzo dobrej izolacyjności termicznej. Ten typ drzwi doskonale sobie radzi z minimalizowaniem strat ciepła podczas eksploatacji. To wszystko sprawia, że takie drzwi będą idealnie pasować do budynków pasywnych, czyli takich, w których zapotrzebowanie na energię jest wielokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych domach. Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne pasywne i czy warto je kupić?

 • DRZWI WEWNETRZNE Z TWARDEJ PLYTY MASONITE

  Drzwi wewnętrzne: lewe czy prawe?

  Mamy kłopot w małym holu na poddaszu, gdzie w każdą stronę rozchodzą się wejścia do pokojów, łazienek i garderoby. Ponieważ będziemy wymieniali wszystkie drzwi w domu, przyszło nam do głowy, że może warto byłoby w niektórych tak zmienić kierunek ich otwierania, żeby uniknąć m.in. zderzania się skrzydeł. Witold I., Warszawa

 • 15.07.2004 WARSZAWA DLA MIESIECZNIKA CZTERY KATY KROK PO KROKU WYMIANA ZAMKA I KLAMEK W DRZWIACH 1. NARZEDZIA I MATERIALY WYKONANIE: BOGDAN ROZBICKI FOT. LUKASZ ZANDECKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 9 (155) - 9.2004

  Drobne naprawy: wymiana klamki do drzwi

  Klamka jest elementem wyposażenia, który niespecjalnie zaprząta naszą uwagę. Dopóki podczas otwierania drzwi nie zostanie nam w ręku. Ale i wtedy nie wpadajmy w panikę.

 • Drzwi przesuwne

  Drzwi przesuwne - propozycje

  Drzwi wewnętrzne to nieodzowny element każdego domu. Rynek oferuje coraz więcej propozycji skrzydeł, które prócz swojej podstawowej funkcji, są także świetną dekoracją mieszkania. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, które świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Jakie wybrać? Podpowiadamy.

 • Drzwi pełne

  Drzwi wewnętrzne pełne - jakie wybrać?

  Podczas urządzania domu, przychodzi moment na wybór drzwi. Na rynku dostępnych jest tak wiele propozycji, że wybór może okazać się trudniejszy niż zakładaliśmy. Dlatego z myślą o naszych czytelnikach przedstawiamy propozycję drzwi, które świetnie sprawdzą się w niemal każdym stylu.

 • Skrzydła uniwersalne to bezpieczny wybór, jeśli lubimy często zmieniać stylistykę wnętrz.

  Drzwi wewnętrzne w stylu uniwersalnym

  Ten typ drzwi produkowany jest z zastosowaniem różnych materiałów i technik wykończeniowych. Dostępne są zarówno drzwi drewniane (fabrycznie bejcowane, pomalowane lakierami albo farbami kryjącymi lub niewykończone), jak i wykonane z płyt drewnopodobnych. Tych na rynku jest najwięcej.

 • Drzwi w różnych stylach.

  Drzwi wewnętrzne w stylu nowoczesnym

  Kupując tego typu drzwi, warto zwracać uwagę na detale konstrukcyjne i materiały, z których produkowane są skrzydła.

 • Klasyczne skrzydła współgrają z różnymi stylami - od tradycyjnych po nowoczesne.

  Drzwi wewnętrzne w stylu klasycznym

  Drzwi wewnętrzne w stylu klasycznym to najczęściej konstrukcje płycinowe lub płytowo-płycinowe.

 • Bardzo modne są drzwi stylizowane na wrota od stodoły, czyli tzw. zetki.

  Drzwi wewnętrzne w stylu rustykalnym

  Drzwi rustykalne to najczęściej drzwi drewniane. W ich produkcji specjalizują się przede wszystkim niewielkie zakłady stolarskie. Niektóre z nich pracują nawet z zabytkowymi elementami (okuciami, metaloplastyką), które osadzają na postarzanych ręcznie skrzydłach.

 • drzwi wewnętrzne

  Kupujemy drzwi wewnętrzne: odpowiednia cena i jakość

  Wybór i zakup drzwi do domu to spore przedsięwzięcie. Drzwi w domu czy mieszkaniu zwykle jest sporo, więc ich cena ma znaczenie. Na dodatek z czasem dostawy i montażu trzeba trafić w odpowiedni moment na budowie lub podczas remontu. Gdzie zatem kupować drzwi, żeby było w miarę tanio i na czas?

 • drzwi przesuwne między salonem a sypialnią

  Drzwi przesuwne: gdzie warto je zamontować?

  Najczęściej drzwi przesuwne są wykorzystywane w szafach i do zabudowy garderób. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby oddzielić nimi pomieszczenia.

 • drzwi wewnętrzne

  Co warto wiedzieć o drzwiach wewnętrznych

  Z czego są produkowane drzwi wewnętrzne, co mają w środku, a czym się je wykańcza i co z tego wynika. Krótki przewodnik dla tych, którzy przymierzają się do zakupu.

 • drzwi, drzwi wewnętrzne,drzwi zlicowane ze ścianą

  Znikające drzwi - nowy trend w domach i mieszkaniach

  Nie jest łatwo dopasować drzwi do domowych wnętrz. Jedni próbują zgrać je z wyglądem podłogi, inni dobierają je do okien, jeszcze inni do mebli. Z różnym skutkiem. Na szczęście można również spróbować sprytnie ukryć drzwi.

 • klamki do drzwi

  Ekskluzywne klamki do drzwi. Warto zobaczyć

  Zwykle na klamki nie zwracamy większej uwagi, wybierając to, co oferuje w standardzie producent drzwi. Tymczasem klamki bywają wyjątkowo dekoracyjnymi detalami, najczęściej - przyznać trzeba - znacznie droższymi od typowych drzwi. Choć nie jest to regułą.

 • Zamki do drzwi wewnętrznych rzadko się psują, bo też nie eksploatujemy ich tak, jak w drzwiach wejściowych. Najczęstszym powodem do zmiany jest zgubienie klucza. Do zamków typu yale zwykle są przynajmniej dwa klucze, które w razie potrzeby łatwo dorobić. Gorzej z zamkami na klucz tradycyjny. Jeśli chcemy mieć możliwość zamykania drzwi, trzeba go wymienić. Może się przy tym okazać, że wymiary nowego zamka nie są identyczne. Jeśli zamek jest większy, stare wpusty trzeba powiększyć; jeśli mniejszy - powstałe w skrzydle zagłębienia wypełnia się szpachlówką.

  Wymiana zamka do drzwi - krok po kroku

  Wymiana zamka do drzwi nie wymaga szczególnych zdolności czy specjalistycznych narzędzi. Może się przy tym okazać, że wymiary nowego zamka nie są identyczne, ale nie jest to duży problem. Jeśli zamek jest większy, stare wpusty trzeba powiększyć; jeśli mniejszy ? powstałe w skrzydle zagłębienia wypełnia się szpachlówką.

 • drzwi wewnętrzne

  Drzwi wewnętrzne - ważne detale

  Drzwi rozwieralne są najpopularniejsze, co zawdzięczają uniwersalności i prostocie montażu. Ich wybór wydaje się prosty, a tymczasem jest kilka szczegółów, o których warto pamiętać.

 • Zanim drzwi zostaną zamontowane, trzeba je dokładnie obejrzeć. Po ich osadzeniu, producent nie przyjmie reklamacji.

  Osadzanie drzwi wewnętrznych

  Właściwy montaż drzwi w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania otworu i dokładnego pomiaru. Dopiero w drugiej kolejności ważny jest sposób osadzenia ościeżnicy i wyregulowania skrzydeł na zawiasach.

 • drzwi wewnętrzne

  Jak łatwo poszerzyć otwór drzwiowy

  Nie jest to skomplikowane zadanie, zwłaszcza jeśli nie naruszamy w ten sposób ściany nośnej albo nie próbujemy sił z betonową wielką płytą.

 • wymiana klamki

  Wymiana klamki do drzwi - krok po kroku

  Nie jest to skomplikowane zadanie. Poradzi sobie z nim nawet niezbyt wprawna ?złota rączka?.

 • Informacje o drzwiach zawarte w projekcie domu

  Na rzutach i przekrojach otwory drzwiowe przedstawia się według ogólnych zasad odwzorowania geometrycznego.

 • drzwi wewnętrzne,drzwi dwuskrzydłowe,drzwi łamane

  Drzwi wewnętrzne - galeria z cenami

  Od kilku lat projektanci i architekci wnętrz przestali traktować drzwi jako przegrodę budowlaną. Stały się one meblem, ozdobą i dopełnieniem wnętrz. Zobacz co i za ile oferują producenci drzwi wewnętrznych.

 • Po lewej drzwi wykończone fornirem z drewna palisander, a po prawej z okleiną imitującą kamień, z jego naturalną, nierówną powierzchnią

  Światowe trendy drzwi wewnętrznych na targach budowlanych BAU w Monachium

  W dniach 17-22 stycznia w Monachium odbyły się światowe targi branży budowlanej BAU 2011. Wysłannik naszej internetowej redakcji zwrócił szczególną uwagę na ciekawe wzornictwo drzwi wewnętrznych. Oto niektóre z prezentowanych modeli.

 • drzwi wewnętrzne

  Wymiana drzwi wewnętrznych za 2000 zł - sprawdź na co możesz sobie pozwolić

  Postanowiliśmy sprawdzić, na ile może sobie pozwolić posiadacz domu czy mieszkania do remontu, jeśli ma na to przeznaczone 2 tysiące złotych. Nie zależy nam jednak na najtańszych rozwiązaniach, ale też nie będziemy wybierać materiałów i wykonawców z półki wyższej niż średnia.

 • ROBERT KLOS - wiceprezes ZWIĄZKU POLSKIE OKNA I DRZWI, wydawca miesięcznika FORUM BRANŻOWE

  Drzwi wewnętrzne - informator rynkowy - Loża ekspertów

  Zaproszeni przez redakcję ŁADNEGO DOMU specjaliści od stolarki budowlanej przedstawili swoje opinie na temat drzwi wewnętrznych. W loży zasiedli: Robert Klos - wiceprezes ZWIĄZKU POLSKIE OKNA I DRZWI, Piotr Maciejewski - product manager w sieci SKŁADY BUDOWLANE VOX oraz Marek Żarnoch - specjalista z INSTYTUTU TECHNIKI BUDOWLANEJ. Nasi eksperci reprezentowali różne punkty widzenia, wynikające z ich zawodowych doświadczeń.

 • Drzwi wewnętrzne - konstrukcja

  Konstrukcja decyduje o wyglądzie drzwi, a często także o ich cenie

 • Zanim klamka zapadnie

  Wybierając drzwi, nie zwracajmy uwagi tylko na ich wygląd: ważna jest także funkcjonalność i jakość.