Velux

 • Madagaskar

  Grupa VELUX we współpracy z WWF ogłasza dwa nowe projekty dotyczące ochrony klimatu i przyrody w Wietnamie i na Madagaskarze

  Grupa VELUX sfinansuje dwa dodatkowe projekty ochrony i rekultywacji lasów w tropikalnych rejonach w Wietnamie i na Madagaskarze. Wraz z pierwszym projektem w Ugandzie, nowe projekty znacząco przyczynią się do wychwycenia historycznych emisji Grupy z działalności operacyjnej. To kolejny krok w realizacji celu określonego w ramach ambitnej Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2020.

 • Wymiana okien dachowych

  Okna dachowe - dlaczego warto wymienić na nowe?

  W ostatnich latach, dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu, nasze życie, potrzeby i urządzenia, z których korzystamy na co dzień diametralnie się zmieniły. Dotyczy to również naszych domów i ich elementów, w tym okien dachowych VELUX. Zobaczmy, co takie okna potrafią dzisiaj, a co jeszcze kilkadziesiąt lat temu pozostawało w sferze marzeń. Dowiedz się więcej, dlaczego warto je wymienić.

 • 1009.01-STI L

  Duże okno w dachu

  Witam, zamierzam zakupić okna dachowe o wymiarach 140x140, ale ktoś mi zasugerował, że montaż tak dużych okien w dachu bardzo osłabi jego konstrukcję. Czy można jakoś wzmocnić konstrukcję dachu, tak aby zamontować okna o wspomnianym wyżej rozmiarze?

 • Montaż okien na poddaszu

  Ocieplenie poddasza, a montaż okien dachowych

  W tym roku będę ocieplać poddasze, na którym docelowo, za parę lat, będą pokoje. Czy przy ocieplaniu poddasza warto pomyśleć od razu o montażu okien dachowych? Czy dużym utrudnieniem będzie montaż okien w ocieplonym już poddaszu?

 • Fot. Velux, antywłamaniowe zabezpieczenia w oknach dachowych

  Zabezpieczenia antywłamaniowe w oknach dachowych

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Monika Kupska-Kupis z firmy Velux

 • W dachach z kątem nachylenia wyższym niż 15 stopni z powodzeniem można zastosować tradycyjne okna do poddaszy, których wybór jest bardzo szeroki

  Jak oświetlić poddasze - świetliki i okna dachowe

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Monika Kupska-Kupis z firmy Velux

 • System solarny VELUX:A - kolektory słoneczneB - izolowany zbiornik z grupą pompowo-sterującąC - przepompowe naczynie wyrównawczeD - termostatyczny zawór mieszającyE - glikol do napełniania instalacji

  Słoneczne systemy ogrzewania

  Kolektory VELUX wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy detal. Tworzą na dachu z oknami cały system, tym samym gwarantując klientom idealne ich wzajemne dopasowanie, możliwość jednoczesnego montażu oraz wspólną gwarancję.

 • Monika Kupska - Kupis - architekt, koordynator projektów Velux Polska

  Zestawy izolacyjne BDX

  Sposób osadzenia okien w dachu ma duże znaczenie ze względu na udział liniowych mostków termicznych w stratach ciepła. Ponieważ są one montowane powyżej warstw ocieplenia, ogromnie ważną kwestią jest ich właściwe ocieplenie podczas montażu.

 • Wizualizacje doświetlenia pomieszczenia na poddaszu na podstawie analizy wykonanej przy pomocy darmowego programu firmy VELUX - Daylight Visualizer; do pobrania na stronie http://viz.velux.com/

  Więcej okien - więcej światła

  Dobre doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej, jest także niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

 • Schemat HFL

  Naturalna wentylacja

  Odpowiednia wentylacja to jeden z ważniejszych elementów wpływających na komfort wnętrz.

 • Urządzenia objęte inteligentnym systemem zdalnej obsługi io-homecontrol mogą być sterowane pilotem trzymanym w dłoni lub zamontowanym na ścianie

  Wygoda i oszczędność energii

  Energooszczędny budynek najczęściej kojarzy nam się z właściwą izolacją termiczną lub odnawialnymi źródłami energii. Tymczasem inteligentny system zdalnej obsługi io-homecontrol , który pozornie ma niewiele wspólnego z oszczędzaniem - wpływa dodatnio na bilans energetyczny budynku.

 • Radiowy system zdalnego sterowania

  Io-homecontrol na straży bezpieczeństwa domu

  Niewiele osób wie, że elektryczny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Dużo włamań ma miejsce z powodu nieostrożności właścicieli i na przykład niezamknięcia okna.

 • Markiza

  Luksus dostępny dla zapobiegliwych

  Podczas budowy domu często nie przewidujemy rozwiązań, które mogłyby być użyteczne w przyszłości, zwykle ograniczeniem są względy finansowe. Gdy już zamieszkamy we własnym domu i spłacimy istotną część kredytu, coraz większą wagę przykładamy do komfortu.

 • Okno dachowe

  Okna dachowe z łatwym dostępem

  Na pytanie użytkownika odpowiada ekspert Monika Kupska-Kupis z firmy Velux