Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Duże okno w dachu

Monika Kupska-Kupis z firmy Velux

Witam, zamierzam zakupić okna dachowe o wymiarach 140x140, ale ktoś mi zasugerował, że montaż tak dużych okien w dachu bardzo osłabi jego konstrukcję. Czy można jakoś wzmocnić konstrukcję dachu, tak aby zamontować okna o wspomnianym wyżej rozmiarze?

1009.01-STI L
Szerokość okna jest często dostosowywana do odległości między krokwiami, aczkolwiek nie jest to żadnym ograniczeniem, ponieważ szerokość otworu w dachu może być łatwo dostosowana do szerokości okien, poprzez wykonanie wymianu lub nadbicie krokwi.
Fot. Velux
Firma VELUX ma w swojej ofercie bardzo duże okna np.: 140 x 134 lub nawet 160 x 134 cm, każde okno można zamontować w dachu i nie osłabi ono konstrukcji, ale montaż takiego okna powinien być uzgodniony z konstruktorem dachu. Generalnie zasada montażu okna jest następująca: okno można zamontować między krokwiami, o odległość między nimi w świetle wynosi co najmniej: szerokość okna + 6 cm na ocieplenie (może być nieco mniej). W przypadku, gdy okno jest szersze od rozstawu krokwi, należy wyciąć krokiew i nabić ją z drugiej strony. Poszczególne sytuacje związane z montażem okien w zależności od rozstawu krokwi i szerokości okna prezentują poniższe rysunki.

Gdy odległość między krokwiami jest nieco za szeroka - należy pogrubić krokiew.

Gdy odległość między krokwiami jest znacznie za szeroka - należy wykonać wymian.
Gdy odległość między krokwiami jest nieco za wąska - należy wyciąć krokiew i nadbić z drugiej strony.


Gdy odległość między krokwiami jest znacznie za wąska - należy wykonać wymian.


    Więcej o:

Skomentuj:

Duże okno w dachu