Dom energooszczędny

  • 15.09.2009 WARSZAWA , STEFAN ZUCHOWSKI PODCZAS DEBATY " MADRY BUDUJE 2X LEPIEJ " NA TEMAT " JAK RACJONALNIE OGRZEWAC DOM I WODE " FOT. FILIP KLIMASZEWSKI / AGENCJA GAZETA

    Pompa ciepła a klimatyzator w domu

    Zastosowanie pompy ciepła z funkcją chłodzenia sprawia, że obniżenie temperatury w domu jest o wiele tańsze, niż przy użyciu klimatyzatora.

  • Energooszczędne zmywarki do umycia pełnego załadunku potrzebują około 10 l wody

    Proste sposoby na oszczędzanie prądu

    Oszczędzać prąd wcale nie jest tak trudno.. Wystarczy dobrze wybrać, a potem użytkować domowe sprzęty AGD.

  • Jeśli wydatek na dodatkowe ocieplenie domu potraktujemy jako lokatę kapitału, będzie to najkorzystniejszy i najbezpieczniejszy interes, jaki możemy zrobić w dzisiejszych czasach

    Inwestycja w ocieplenie domu

    Raporty z badań społecznych wskazują na stały wzrost świadomości energetycznej Polaków. Mimo to większość nowo budowanych domów jest ocieplanych niekoniecznie z myślą o długoterminowej inwestycji w niższe opłaty za ogrzewanie.

  • fot.Grzegorz Otwinowski tel. 0501 259 288 email. fot2@tlen.pl

    Sposoby na nowoczesny oszczędny dom

    Nie sztuka tanio i dobrze wybudować dom. Sztuką jest natomiast rozsądnym kosztem zapewnić sobie niskie koszty jego eksploatacji.

  • Marek Lewicki, GROHE POLSKA

    Jak oszczędzać wodę w domu - Druga debata Akademii Budowlanej

    Racjonalne zużycie wody do codziennej higieny, przygotowania posiłków i prania jest pożytkiem nie tylko dla naszej kieszeni, ale i dla środowiska.

  • Korzyści z budowania domów niskoenergetycznych - Pierwsza debata Akademii Budowlanej

    W Polsce podejście władz do oszczędzania energii daleko odbiega od standardów europejskich. Z przykrością należy stwierdzić, że negatywny stosunek polityków i urzędników do ograniczania zużycia energii ma u nas kilkudziesięcioletnią ?tradycję?.

  • Dom w budowie

    Dokąd zmierza polskie budownictwo - konferencja organizacji WWF

    Polskie prawo budowlane pozwala na budowę domów energochłonnych, które w momencie oddania do użytku nadają się do termomodernizacji. Natomiast budowa energooszczędnych domów jest znacznie tańsza niż późniejsze ich docieplanie. Kiedy to się zmieni?

  • Projekt domu energooszczędnego Lumina Pracowni Projektowej Archipelag

    Jak zbudować dom energooszczędny

    To, że budując dla siebie, warto wybudować dom energooszczędny, powinno być oczywiste dla każdego inwestora. Mniej oczywiste jest to, jak taki energooszczędny dom zbudować.

  • Styk okna montowanego przy zewnętrznej krawędzi muru powinno się całkowicie osłonić izolacją termiczną ściany

    Okna w ścianach zewnętrznych - Trzecia debata Akademii Budowlanej

    Wyróżnikiem domów niskoenergetycznych, o małym zapotrzebowaniu na ciepło do ogrzewania, jest bardzo dobre ocieplenie wszystkich przegród zewnętrznych. Mogłoby się zatem wydawać, że chodzi jedynie o odpowiednie zwiększenie grubości poszczególnych izolacji termicznych.

  • Teraz można budować gorzej - Pierwsza debata Akademii Budowlanej

    Wprowadzone ostatnio zmiany w przepisach budowlanych wbrew pozorom nie podnoszą standardu budowanych domów, ale wręcz go obniżają.

  • Czy dom z certyfikatem jest lepszy? - Pierwsza debata Akademii Budowlanej

    Certyfikaty energetyczne budynków wprowadzono w Polsce z dużym opóźnieniem, z błędami merytorycznymi i bez sankcji prawnych w razie ich braku w sytuacjach przewidzianych prawem. A jednak zdarzają się decydenci, którzy wierzą, że to najlepszy sposób na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do ogrzewania domów.

  • Najczęstsze przyczyny pogarszania się jakości powietrza w domu

    Po co nam wentylacja

    Procesy wymiany powietrza w domu są bardziej złożone niż wymiana ciepła, a skutki niedostatecznej wentylacji - mniej widoczne (choć groźniejsze) od skutków złej izolacyjności ścian czy dachu.

  • Świadectwo energetyczne

    Dom z certyfikatem - świadectwo energetyczne

    Od 1 stycznia 2009 roku każdy nowy dom oddawany do zamieszkania musi mieć certyfikat energetycznej jakości budynku. W praktyce oznacza to, że domy budowane w końcówce minionego roku powinny już mieć takie świadectwo.

  • Jak zbudować dom energooszczędny

    To, że budując dla siebie, warto wybudować dom energooszczędny, powinno być oczywiste dla każdego inwestora. Mniej oczywiste jest to, jak taki energooszczędny dom zbudować.

  • Oświetlenie szafkowe w kuchni powinno dobrze doświetlać blat - najczęściej do tego celu wykorzystuje się żarówki halogenowe lub diodowe

    Energooszczędne oświetlenie

    Zmieniając tradycyjne żarówki na świetlówki kompaktowe bądź żarówki halogenowe, możemy oszczędzić aż do 80% na rachunkach za światło. Albo 70% i mieć go więcej.

  • Budowa domu - mniej opłat więcej wolności

    Przy budowie domu mamy nadzwyczajną okazję czynienia dobra, przysparzając także sobie korzyści.

  • Energooszczędny dom Rockwoola w Seest może nie jest piękny, ale takie rachunki za ciepło, jakie płaci mieszkająca w nim rodzina w sezonie grzewczym, chciałby chyba dostawać każdy właściciel domu w naszym kraju

    Domowe sposoby na oszczędzanie

    Comiesięczne opłaty za prąd i wodę możemy zmniejszyć bez wyrzeczeń. Większość tego, co konieczne, robią za nas nowoczesne urządzenia domowe. Od siebie dołóżmy tylko umiejętne korzystanie z nich.

  • 7391709 https bi

    Pułapki energooszczędne - termomodernizacja

    Docieplanie domów, czyli termomodernizacja, to temat który niesie za sobą kilka pułapek. Dobrze wiedzieć, gdzie się znajdują.