Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najpopularniejsze powłoki

red.

Poliester standard - najpopularniejsza powłoka; najmniej odporna na płowienie oraz uszkodzenia, ale tania i dostępna w największej liczbie kolorów. Gwarancja: 5-10 lat.

 • Poliester mat - powłoka prawie bez połysku, lekko chropowata, dzięki czemu przypomina dachówkę. Gwarancja: 5-10 lat.

 • Uszlachetnione powłoki poliestrowe - grubsze, noszą różne nazwy handlowe (HBP, Galea, Metallack). Gwarancja: zwykle 10 lat.

 • Pural - powłoka bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, czynniki chemiczne i promieniowanie ultrafioletowe. Polecana do krycia dachów w regionach zanieczyszczonych albo tam, gdzie wymagana jest dobra odporność na zmiany warunków atmosferycznych. Gwarancja: ok. 15 lat.

 • PVDF (inaczej PVF2) - powłoka bardzo trwała, twarda, odporna na czynniki chemiczne i zmianę koloru. Polecana do stosowania w warunkach silnego zanieczyszczenia środowiska. Najdroższa z blach powlekanych. Gwarancja: 15 lat.

 • Plastisol - powłoka odporna na ścieranie, utratę koloru oraz połysku, plastyczna i wyjątkowo wytrzymała na niską temperaturę. Stosowana głównie na północy Europy, w Polsce rzadko. Gwarancja: 5-10 lat.

  Uwaga! Sprawdź, czego dotyczy gwarancja. Dłuższa jest niekoniecznie lepsza - zawsze należy się upewnić, co właściwie wchodzi w jej zakres. Długa, na przykład 25-letnia, gwarancja na perforację nie jest potrzebna, jeśli są one powlekane. Dużo ważniejsza jest gwarancja na trwałość przyczepności powłoki do blachy albo na stałość koloru.

  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Najpopularniejsze powłoki