Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zabezpieczyć dach płaski przed śniegiem?

Tekst: Jan Wrześniak

Śnieg zalegający na płaskim dachu, pod wpływem zmian temperatury staje się coraz cięższy. By nie stwarzał zagrożenia, warto usuwać każdą nową warstwę powstałą po obfitych opadach, ale z zachowaniem ostrożności.

Dach o odwróconym układzie warstw zabezpieczony deskami drewnianymi.
Dach o odwróconym układzie warstw zabezpieczony deskami drewnianymi.
Rys. Krzysztof Mizgalski
Każdy dach płaski - zwłaszcza kryty papą - warto przed zimą zabezpieczyć przed śniegiem. W tym celu można na nim ułożyć deski drewniane. Nie muszą one przylegać ściśle jedna do drugiej. Wystarczy, jeśli będą nieco rozsunięte. Dużo ważniejsze jest to, by dłuższe ich krawędzie pokrywały się z kierunkiem zsuwania śniegu. W przeciwnym razie łopata będzie o nie zahaczać. Zamiast desek można też użyć grubej folii budowlanej. Z takiej konstrukcji nie tylko dużo łatwiej będzie usunąć śnieg, ale też zyskamy pewność, że nie zostanie uszkodzone pokrycie dachowe.

Trzeba też pamiętać, że śnieg zrzucony z dachu, to nie koniec problemu. Należy go jeszcze gdzieś "ulokować". Można go składować na własnym podwórku lub zapytać w gminie o miejsce specjalnie do tego przeznaczone.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: ZOBACZ PRZYKŁAD

Skomentuj:

Jak zabezpieczyć dach płaski przed śniegiem?