Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozszczelnienie okien

red.

Nieszczelności w stolarce okiennej były w przeszłości drogą przedostawania się do budynku powietrza z zewnątrz - niezbędnego dla dobrej wentylacji.

Okno
Okno
Fot. Shutterstock.com/quadshock
Kiedy zaczęto (praktycznie na masową skalę) montować szczelne okna w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, wentylacja przestała działać - skutkiem tego jest między innymi pojawienie się pleśni w sąsiedztwie okien i naroży ścian. Z czasem producenci okien zaczęli stosować w nich mikrowentylację, polegającą na wprowadzeniu dodatkowego położenia skrzydła okiennego, w którym okno jest minimalnie uchylone, by przez powstałą szczelinę do wnętrza mogło dostawać się świeże powietrze.

Uwaga! Rozszczelnienie okien nie zapewnia zwykle właściwej wentylacji domu.

Najlepiej w tym celu zainstalować wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperacją). Wówczas ciepłe powietrze usuwane z budynku, przepływając przez wymiennik ciepła, ogrzewa chłodniejsze powietrze napływające z zewnętrz.

Na rekuperator nie trzeba wiele miejsca w domu. Bez problemu można go zamontować nawet w wydzielonym miejscu na użytkowym poddaszu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład    Więcej o:

Skomentuj:

Rozszczelnienie okien