Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bezpieczna eksploatacja tradycyjnego kotła gazowego

Edmund Słupek

A co jeśli jest słaby ciąg w kominie, powstaje ciąg wsteczny lub mamy zatkany komin...

03.07.2009 WARSZAWA AGORA PORTRET DLA " LADNY DOM " NZ EDMUND SLUPEK FOT. FILIP KLIMASZEWSKI / AGENCJA GAZETA
Edmund Słupek, product manager w firmie Junkers
Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
W gazowym kotle atmosferycznym (czyli z otwartą komorą spalania) pobór powietrza do spalania i odprowadzanie spalin odbywa się w sposób naturalny, bez pomocy wentylatora, dzięki czemu urządzenie to pracuje dość cicho.

Jeśli zdecydujemy się na jego zakup, nie musimy wykonywać instalacji odprowadzania skroplin (kondensatu) do kanalizacji, która jest niezbędna, gdy wybierzemy model kondensacyjny.

Każdy kocioł atmosferyczny musi być wyposażony w system zabezpieczający przed wydostawaniem się z niego spalin do pomieszczenia, gdy warunki zewnętrzne uniemożliwiają ich swobodny wypływ przez komin. Sytuacja taka może wystąpić na przykład przy słabym ciągu kominowym, powstaniu ciągu wstecznego lub zatkaniu się komina. Wówczas zadziała czujnik ciągu, który montowany jest w przerywaczu kotła (na wypływie spalin). Dostępne na rynku są również urządzenia z podwójnym zabezpieczeniem, czyli z dodatkowym czujnikiem spalin umieszczonym pod palnikiem.

Dzięki tym rozwiązaniom współczesne atmosferyczne kotły gazowe to nowoczesne, w pełni zautomatyzowane źródła ciepła, zapewniające bezpieczną i bezawaryjną pracę.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Bezpieczna eksploatacja tradycyjnego kotła gazowego