Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza szkłem malowane

Andrzej Stempa

Szkło jest wdzięcznym tworzywem do kształtowania przestrzeni. Można nadać mu dowolną formę, barwę i fakturę. Jest łatwe do utrzymania w czystości i dobrze komponuje się z każdym materiałem - niezależnie od tego czy jest łączone z kamieniem, drewnem, metalem czy tworzywem sztucznym..

Decydując się na szklane dekoracje trzeba pamiętać o tym, że są one długowieczne i przez wiele, wiele lat będą niezmiennie trwać w tym samym miejscu. Szkło nie jest tapetą, którą co parę lat można wymienić. Kolorowe, żywe przeszklenia są kosztownymi elementami wystroju wnętrza. Należy też brać pod uwagę, że szkło oddziałuje na wzrok grą świateł, a efekt estetyczny zależy od dobrze dobranego oświetlenia. Dlatego warto zwrócić się do architekta wnętrz, który służąc swym doświadczeniem z pewnością pomoże w podjęciu przemyślanych decyzji.

Kompozycja

Elementy ze szkła robią także furorę wśród okładzin ściennych. W tej kategorii przodują lustra, które sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, nadając im poczucie głębi. Po wielu latach nieobecności powróciły również do łask mozaiki szklane. Można z nich układać ciekawe kompozycje. Często występują one w melanżu z ceramiką lub kamieniem.

Coraz szersze zastosowanie znajdują również tafle szklane barwione żywicą. Wykonuje się z nich nie tylko podłogi, schody i balustrady. Mogą one śmiało zastąpić inne okładziny ścienne na przykład płytki ceramiczne, które tradycyjnie zajmowały przestrzeń pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi. Do ostatnich nowości należy zaliczyć sitodruk na szkle - technikę, która umożliwia utrwalenie na tafli szklanej obrazów fotograficznych.Dziękujemy firmom Architektura Szkła z Katowic i Villa Glass Studio z Krosna za pomoc w przygotowaniu materiału.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza szkłem malowane