Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Malowanie ścian - systemy tapet i farb wodoodpornych

Tekst: Małgorzata Krośnicka

Po zastosowaniu specjalnego systemu malarskiego ściany są wodoodporne. Mają fakturę nadaną przez tapetę i dowolnie wybrane przez nas kolory

Ściany w łazience wykłada się nie tylko kafelkami, można na nich zastosować specjalny malarski system wodoodporny
Ściany w łazience wykłada się nie tylko kafelkami, można na nich zastosować specjalny malarski system wodoodporny
Fot. TIKKURILA


To metoda na uzyskanie efektu malowanych ścian i odporności na działanie wody zbliżonej do kafelków. Wodoodporny system malarski składa się z kilku kolejno aplikowanych na ściany elementów: preparatu gruntującego o działaniu hydrofobowym (należy go nakładać kilkakrotnie), białej tapety z włókna szklanego, standardowej farby do pomieszczeń wilgotnych oraz silikonowego uszczelniacza. Jeśli wszystkie warstwy zostaną prawidłowo zastosowane, stworzą na tyle wytrzymałą powłokę, że można nimi pokrywać ściany na przykład, w murowanych kabinach prysznicowych.

Tak zabezpieczoną ścianę można wielokrotnie malować. Jeśli część pokrycia ulegnie uszkodzeniu, naprawy można dokonać tylko na tym fragmencie, bez konieczności ponownego nakładania warstw na całej ścianie. Zastosowanie systemu nie wyklucza wykorzystania innych wodoodpornych pokryć, np. glazury czy szkła. Wystarczy układać je pasami na zakładkę, a łączenia zabezpieczyć silikonową masą uszczelniającą.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień praktyczne i fachowe porady o budowaniu i remoncie domu w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład / Zapisz sięCzytaj także:

Poradnik malowania ścianPrzygotowanie ścian do malowania - krok po krokuMalowanie kuchni i łazienki    Więcej o:

Skomentuj:

Malowanie ścian - systemy tapet i farb wodoodpornych