Farby, kleje, zaprawy

 • Najczęstsze błędy przy malowaniu wnętrz i jak ich unikać
 • Farby KABE o malowaniu wnętrz

  Poradnik malowania ścian wewnętrznych

  Podejmując decyzję o malowaniu ścian i sufitów w różnych pomieszczeniach budynku stajemy przed dylematem jakie produkty zastosować, aby najlepiej spełniały nasze oczekiwania pod względem wyglądu i właściwości użytkowych przez cały okres eksploatacji. Jako szwajcarski producent z ponad 100-letnim doświadczeniem w branży farb dla budownictwa, pragniemy zaoferować pomoc we właściwym doborze i zastosowaniu produktów powłokowych do malowania wnętrz. W niniejszym materiale podajemy szereg fachowych porad, które nie zawsze są oczywiste, a czasami mogą przesądzić o końcowym efekcie naszych prac.

 • farby ceramiczne

  Wady i zalety farby ceramicznej. Czy warto?

  Farba ceramiczna to wysokiej jakości produkt, który coraz częściej stosowany jest podczas remontowania lub wykańczania pomieszczeń. Zdobywa popularność ze względu na swoje specyficzne właściwości antystatyczne, dzięki którym nie przyciąga kurzu. Malowanie ścian farbą ceramiczną nieco różni się od tradycyjnej farby, jednak wystarczy obejrzeć kilka filmików dostępnych w internecie, aby malowanie za pomocą tego produktu stało się łatwe i przyjemne.

 • lakier, podłogi drewniane, panele podłogowe

  Rodzaje lakierów do drewna. Typowe błędy przy lakierowaniu

  Po montażu podłogi drewnianej - o ile nie zdecydowaliśmy się na wersję fabrycznie lakierowaną czy olejowaną - czas na jej wykończenie. Na polskich parkietach wciąż królują lakiery.

 • malowanie ścian

  Gruntowanie ścian przed malowaniem - czy jest potrzebne?

  Niejeden inwestor usłyszał od ekipy malarskiej, że gruntowanie ścian nie jest konieczne, a kolor najlepiej wykonać samodzielnie za pomocą pigmentów. Niekoniecznie jest to zgodne z prawdą, a czasem zupełnie mija się z zasadami fachowego malowania ścian.

 • Farba z jonami

  Farba, która wytwarza takie jony, redukując stężenie aerozoli w powietrzu

  Sezon infekcji już się rozpoczął! 🤧 Zima to czas, gdy częściej spotykamy się z przeziębieniami i infekcjami. O ile często obwiniamy zimną pogodę, to prawda jest taka, że większość infekcji występuje w pomieszczeniach. Jak więc zadbać o bezpieczeństwo w naszych domach? O tym za chwilę!

 • SWS Alu Plus

  Wymiana okien przed sezonem zimowym

  Zbliżają się mroźne miesiące, co oznacza, że nadszedł moment na przeprowadzenie niezbędnych działań związanych z termomodernizacją w naszych domach lub mieszkaniach. Jeśli planujemy wymianę starych okien, nie możemy zapominać o odpowiednim i szczelnym montażu nowych okien.

 • Silikon sanitarny w kuchni i łazience

  Silikon sanitarny w kuchni i łazience

  Grzyby i pleśnie, które często rozwijają się w naszych domach, choć pozornie niewinne, mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dzieci, które są bardziej podatne na alergie. Zdaniem Anny Kudły, mykologa z Laboratorium Mykologicznego we Wrocławiu, "Grzyby pleśniowe wytwarzają zarodniki, które są wyjątkowo silnymi alergenami". Właśnie w takich warunkach, tj. w kuchniach i łazienkach, Silikon Sanitarny Neutralny "Idealna Łazienka" może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem. Produkt ten zawiera zwiększoną ilość fungicydów, które skutecznie zapobiegają rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów, a co ważniejsze, spoina utworzona z jego użyciem ma aż 15-letnią gwarancję odporności na działanie grzybów i pleśni.

 • Dulux Ambiance Ceramic w sypialnii

  Dodaj życia swoim wnętrzom z nową, ceramiczną farbą Dulux Ambiance Ceramic

  Jak stworzyć idealnie zaaranżowane kolorystycznie wnętrze w  wymarzonym stylu? Gdzie szukać inspiracji, która pomogłaby uzyskać upragniony efekt? Marka Dulux od AkzoNobel przedstawia nowy, wyjątkowy produkt Dulux Ambiance Ceramic, najwyższej jakości farbę ceramiczną do ścian i sufitów. Jej obejmująca 40 kolorów paleta została skomponowana w 4 stylach: od klasycznych, eleganckich przez neutralne i ponadczasowe, do współczesnych, intensywnych barw, które ze sobą współgrają i ułatwiają dobór odcieni. Zastosowana w niej technologia sprawia, że Dulux Ambiance Ceramic zachwyca głębią kolorów a jednocześnie odznacza się wyjątkową trwałością.

 • Niezawodne porady dla idealnego remontu

  Niezawodne porady dla idealnego remontu

  Remont domu, bez względu na to, czy jest to pełne przemodelowanie, czy tylko świeży kolor na ścianach, to zawsze duże wyzwanie. Ale nie musi to być proces przytłaczający. Wystarczy trochę wiedzy, odpowiednie materiały i narzędzia, a przede wszystkim - dobre farby. Sklep z farbami to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, co potrzebne do przemiany wnętrza. Ale jak zrobić to dobrze?

 • Klej po płytek na zewnątrz

  Klej do płytek na zewnątrz - na co zwrócić uwagę?

  W projektowaniu tarasów często wykorzystuje się kamień naturalny, klinkier oraz płytki ceramiczne. Aby nasze starania zakończyły się sukcesem, potrzebujemy zaprawy klejącej, która zapewni trwałość i funkcjonalność w warunkach zewnętrznych.

 • Gruntowanie ścian

  Gruntowanie ścian przed malowaniem i tynkowaniem - co warto wiedzieć?

  Przed położeniem tynku czy naniesieniem farby podłoże warto zagruntować specjalnym preparatem. Gruntowanie ścian jest prostą czynnością, która zapewnia wieloletnią trwałość powierzchni. Podpowiadamy, jak się do tego przygotować i na co zwrócić uwagę, wybierając preparat gruntujący.

 • Malowanie ścian. Aby równomiernie rozpylić farbę pistoletem, trzeba nauczyć się równego prowadzenia go na tzw. luźnym nadgarstku

  Poradnik malowania ścian

  Jak dobrze pomalować ściany? Doświadczeni malarze mówią, że bardzo staranne przygotowanie ścian przed nałożeniem nowych farb jest gwarancją sukcesu.

 • pędzel,pędzel do malowanie,malowanie,malowanie ścian

  Poradnik malowania ścian - pędzlem czy wałkiem

  odpowiedź brzmi: jednym i drugim. I jeszcze kilkoma innymi narzędziami. Warsztat malarski jest dość spory

 • Malowanie ścian

  Poradnik malowania ścian - farby

  Malowanie domu nie jest specjalnie czasochłonne czy kosztowne, ale wymaga podjęcia wielu decyzji - od wyboru rodzaju farb zaczynając, przez ich kolorystykę, kończąc na zastosowaniu dekoracyjnych efektów specjalnych.

 • Gwiazdki malowane według szablonu, farbą brokatową świecącą w ciemności
 • płytki ścienne

  Układanie płytek: wymagające mozaiki

  Jeśli inwestujemy w okładziny mozaikowe, warto zawczasu zastanowić się nad wymiarami powierzchni, na których chcemy je układać. W ten sposób osiągniemy zamierzony efekt estetyczny i unikniemy wizualnego nieporządku..

 • Do aplikacji mas i tynków stosuje się najczęściej różnego typu pace, które pozwalają nakładać powłokę i tworzyć wzór przez jej wydrapywanie i wygładzanie

  Ściany z efektami (2) - tynki i masy strukturalne

  Tynki i masy strukturalne, dzięki którym będziemy mieli ściany z efektami, można kupić w postaci gotowych mas lub jako mieszanki do rozrobienia z wodą w odpowiednich proporcjach. Mają wypełnienie o znacznie większych ziarnach (ponad 1 mm) niż farby strukturalne. W odróżnieniu od nich tynki nakłada się cienką warstwą (od 3 do 5 mm), za pomocą metalowej pacy.

 • 20595770 https bi

  Ściany z efektami (1) - farby, bejce i lakiery

  Złote lub srebrne refleksy, lśniące drobiny, przejścia tonalne, efekt polerowanego betonu - takie ściany z efektami i wiele więcej można osiągnąć przy użyciu farb, bejcy, mas dekoracyjnych i tynków strukturalnych. Produktów, dzięki którym można nadawać wnętrzom indywidualny charakter.

 • 20422459 https bi

  Farby emulsyjne: rodzaje, właściwości, ceny

  Najpopularniejszym rodzajem farb są emulsje na bazie dyspersji wodnej. Rozpuszczalnikiem jest w nich woda, dzięki czemu mają uniwersalne zastosowanie - używa się ich do malowania ścian i sufitów. Są od razu gotowe do użycia, dostępne w wielu kolorach i nie chlapią przy malowaniu. Mogą mieć zmywalną lub szorowalną powierzchnię.

 • farby

  Malowanie ścian i sufitów. Przewodnik po farbach

  Oferta farb do wnętrz jest na tyle duża, że łatwo się w niej pogubić. Jak więc wybierać, by pomalowane nią ściany przez długi czas wyglądały efektownie, a powłoki malarskie nie sprawiały problemów?

 • układanie płytek, obudowa wanny, klej do płytek, płyta g-k

  Układanie płytek: jak dobrać klej do płytek, pomieszczenia i powierzchni?

  Aby ułatwić wybór odpowiedniego kleju do układania płytek, przedstawiamy kilka typowych sytuacji, spotykanych przy wykańczaniu nowo budowanych domów albo remontowaniu starych budynków.

 • farby do ścian, farby do wnętrz

  Farby do wnętrz - poradnik domowego malarza

  Dostępne na rynku farby do ścian i sufitów, zarówno w postaci gotowej, jak i barwione w mieszalniku, to farby dyspersyjne, zwane też emulsyjnymi, w których rolę rozpuszczalnika pełni woda. Dzięki temu takie preparaty mają dość uniwersalne zastosowanie - są gotowe do użycia, nie chlapią przy malowaniu i nie wymagają specjalistycznych narzędzi. Powłoki, jaką wytwarzają farby emulsyjne są paroprzepuszczalne, co umożliwia ścianom oddychanie.

 • płytki ścienne

  Jak dobierać kleje i fugi do płytek ściennych

  Przy wyborze kleju trzeba brać pod uwagę rodzaj podłoża, materiał, z którego wykonane są płytki i ich format oraz warunki, w jakich okładzina będzie eksploatowana.

 • płytki ścienne

  Przygotowanie podłoża pod płytki ścienne

  Płytki ścienne są okładzinami uniwersalnymi, można je układać na różnego typu podłożach - tynkach tradycyjnych, suchych, a nawet metodą płytki na płytki.

 • Minimalistic white kitchen with two sauce pans

  Farby, lazury, lakiery na ściany wewnętrzne

  Malowanie ścian to jeden z tańszych i łatwiejszych sposobów na zmianę wystroju wnętrz i nadanie im modnego stylu. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć na ścianie, możemy zastosować farbę, lazurę, bejcę lub lakier.

 • Farba strukturalna dająca efekt piasku

  Faktura na ścianie wewnętrznej - jak i czym ją wykonać

  Jeśli chcemy nadać ścianom fakturę, możemy użyć farb, tynków lub past strukturalnych. Możliwości tworzenia wzorów są niezliczone - tak jak rodzaje narzędzi, których można użyć do ich wykonania.

 • Farby do kuchni i łazienek nie ustępują standardowym emulsjom akrylowym pod względem wyboru kolorów

  Malowanie ścian w kuchni i łazience

  Zwykła farba nie sprosta warunkom, jakie panują w kuchniach, łazienkach i innych pomieszczeniach wilgotnych. Dlatego wnętrza te najlepiej malować specjalnymi emulsjami - o większej odporności na wodę oraz utrudniającymi rozwój pleśni oraz grzybów. Jakie farby wybrać opowiadają zaproszeni przez nas eksperci.

 • malowanie ścian

  Dobór farb do malowania wnętrz

  Aby cieszyć się efektownie wykończonymi ścianami, trzeba dobrej jakości farb, dopasowanych do rodzaju podłoża i warunków panujących w pomieszczeniach.

 • klej do płytek, układanie płytek

  Kupujemy zaprawy klejące do okładzin z płytek

  Elastyczne i mrozoodporne zaprawy klejące teoretycznie można by stosować wszędzie. Ponieważ są jednak dużo droższe od zwykłych zapraw, nie ma powodu, żeby niepotrzebnie przepłacać za parametry, które nie zostaną wykorzystane. W wielu miejscach w domu zupełnie wystarczą zwykłe kleje.