Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co to znaczy?

red.

 • Jastrych - kilkucentymetrowa warstwa zaprawy cementowej lub gipsowej (czasem też z gotowych płyt), układana zwykle na izolacji termicznej lub akustycznej dla utworzenia równego i sztywnego podłoża pod posadzkę.

 • Podłoga pływająca - podłoga, w której posadzka, czyli warstwa wykończeniowa (np. z drewna) ułożona jest na warstwie jastrychu oddzielonego izolacją akustyczną od konstrukcji budynku (stropu i ścian), w taki sposób, że nigdzie nie ma on z tą konstrukcją sztywnego połączenia. Podłogi pływające znacząco ograniczają rozchodzenie się dźwięków uderzeniowych w domu.

  Drewniane panele podłogowe nazywane są potocznie parkietami trójwarstwowymi, a często też - deskami trójwarstwowymi, ponieważ wymiarami przypominają raczej deski niż pojedyncze deszczułki parkietowe.

  Wszystkie te nazwy (także w innych wariantach, np. "parkiet warstwowy", "panele warstwowe" itp.) dotyczą elementów z trzech warstw drewna, klejonego dla ustabilizowania kształtu i wymiarów, z wierzchnią warstwą z drewna szlachetnego, przystosowaną do szlifowania i cyklinowania.

  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Co to znaczy?