Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kabiny prysznicowe: zanim kupisz - wejdź!

Joanna Zawadzka, pytanieomieszkanie.pl

Kabiny prysznicowe mają wiele zalet. Zajmują mało miejsca w łazience, są wygodne, pomagają nam oszczędzać wodę. Jednak mają i minusy - niektóre modele trudno na co dzień utrzymać w czystości.

Jak inaczej domyć brodzik w miejscach, gdzie są prowadnice, jeśli nie wejdziemy do środka i nie zamkniemy za sobą drzwi?
Jak inaczej domyć brodzik w miejscach, gdzie są prowadnice, jeśli nie wejdziemy do środka i nie zamkniemy za sobą drzwi?
Fot. Koło
Wannę zdecydowanie prościej domyć, nie ma zakamarków, prowadnic, miejsc, do których ciężko się dostać. Kabina zaś wymaga albo zdemontowania drzwi przed sprzątaniem albo kąpieli w towarzystwie Cifa, Ajaxa czy innego Ludwika No tak - bo jak inaczej domyć brodzik w miejscach, gdzie są prowadnice, jeśli nie wejdziemy do środka i nie zamkniemy za sobą drzwi? Pół biedy jeżeli kabina ma szklane drzwi, które bez problemu się myje z osadu, jeżdżą lekko na kółkach po jednej tylko metalowej szynie. Można tez je łatwo wypiąć o odstawić do mycia Czyli zakamarków nie tak dużo, a materiały łatwe do mycia porządnymi środkami.

Natomiast bywają kabiny jak z najgorszy snów. Nie dość, że plastikowe drzwi (kiepskie plexi), to jeszcze drzwi składające się z trzech części i trzeba je zsunąć, by wejść pod prysznic. A skoro tyle części drzwi, to i prowadnica trzyczęściowa. Zbudowana z listew, listewek i kółek, wszystko z marnego plastiku. I jak łatwo sobie wyobrazić wszystko szybko będzie w osadzie, kamieniu, a umyć będzie trudno.  

Dlatego proponuję już w sklepie wejdźcie do kabiny, zobaczcie jak wygląda prowadnica, jaka jest dostępność do tych miejsc, gdzie łatwo osadza się kamień i brud. I już na tym etapie wyobraźcie sobie, że macie tę kabinę umyć. Dzięki temu w praktyce będzie łatwiej. I nie dajcie się skusić na tani plastikowy produkt firmy XYZ. To nie koszula, z którą można się rozstać bez żalu...

Skomentuj:

Kabiny prysznicowe: zanim kupisz - wejdź!