Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pogotowie Czterech Kątów: kolor ścian w salonie

red.

Problemem pani Moniki jest odpowiednie dobranie barw ścian do kolorystyki podłogi i mebli.

W najbliższym czasie czeka mnie malowanie salonu. Proszę o poradę dotyczącą koloru ścian oraz tapet, które też bym chciała zastosować. Salon mam połączony z jadalnią. Obecne kolory ścian to jasny krem - ecru oraz odcień pomarańczy i brzoskwini. Meble są koloru venge, parkiet jest brązowy.

 Fot. autorka listu

Odpowiadają Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda, projektantki z pracowni dekoratorka.pl:

dekoratorka.pl

W salonie i jadalni Pani Moniki można powiedzieć dużo się dzieje. Oprócz mebli w ciemnych kolorach, pojawia się na półkach i we wnękach spora ilość bibelotów i dodatków, także okna w tych dwóch sąsiadujących ze sobą wnętrzach są dosyć mocno przybrane. Aby ukazać urodę salonu i jadalni, proponujemy wpuścić trochę świeżości i przestrzeni. Pani Monika chciałaby zmienić kolory ścian, a także być może wprowadzić na jednej z nich tapety. Proponujemy zmianę barw na przytulne i dobrze wypełniające wnętrza mieszkalne zielenie. W salonie proponujemy przemalowanie dwóch ścian (okiennej i tej, na której obecnie jest regał TV) odcieniem z palety firmy Dulux - celtic forest 3, natomiast na ścianie z kominkiem odcień celtic forest 5. Ten sam kolor proponujemy na ścianie okiennej w jadalni.

 Fot. archiwum dekoratorka.pl

Jeżeli pani Monika zdecyduje się tak, jak wspominała w zapytaniu na tapetę, to dobrym dla niej miejscem jest ściana, na której stoi jadalniany kredens. Tu również proponujemy jasne barwy w połączeniu z zielenią oraz mało inwazyjny i dość klasyczny wzór w pasy. Na kredensie w sąsiedztwie stołu dobrze się będzie prezentować lampa stołowa z klasycznym, jasnym kloszem. Rozświetli ona tę część jadalni, wyeksponuje tapetę i jednocześnie nada przytulności we wnętrzu.

 

 Fot. archiwum dekoratorka.pl

Jeśli pani Monika chciałaby wprowadzić jeszcze kilka zmian, to przy takim rozwiązaniu i propozycji nowych kolorów niezbędna byłaby wymiana zasłon na gładkie, bez wzoru, w kolorze naturalnym oraz wymiana lampy w jadalni na typową lampę wiszącą niżej nad stołem również z klasycznym kloszem w jasnym, naturalnym kolorze.

 Fot. archiwum dekoratorka.pl

Pozdrawiamy - Izabella Bosiacka i Anna Pilch-Mikoda

Skomentuj:

Pogotowie Czterech Kątów: kolor ścian w salonie