Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowy pokój dla dwóch chłopców

red., projekt: Grzegorz Grzywacz i Magdalena Mazur, ALE design

Urządzając pokój dziecięcy, kierujemy się zazwyczaj stereotypami. Wprowadzamy pastelowe barwy i infantylne dekoracje. Projekt tego pokoju dla dwóch chłopców (8 i 5 lat) pokazuje jednak, że tak nie musi być.

Grzegorz Grzywacz i Magdalena Mazur z pracowni Ale design zaprojektowali pokój dla dwóch chłopców w wieku 8 i 5 lat. Unikając typowych dla pokojów dziecięcych rozwiązań, udało im się zaproponować przestrzeń, która nie jest infantylna, a jednak nie jest za "poważna" dla pięcio- i ośmiolatka. Jednocześnie pokój może z łatwością rosnąć razem z dziećmi. Po kilku drobnych zmianach, stanie się stylowym pokojem nastolatka.

Pokój chłopięcy bez błękitu

Projektanci za bazę kolorystyczną obrali czerń i biel, którą uzupełnił o akcenty intensywnych kolorów - żółtego i zieleni. Pojawiają się one na dodatkach takich jak dywan oraz narzuty. Do tego do wnętrza projektanci wprowadzili drewniane elementy, które ocieplają pokój. Jasna, drewniana podłoga nadaje mu przytulnego charakteru.

Żeby optymalnie wykorzystać przestrzeń, autorzy projektu zaproponowali łóżko piętrowe. Znaczna wysokość pomieszczenia pozwoliła na umieszczenie półek pod samym sufitem oraz zamontowanie podwieszanego sufitu. Środkową część pokoju pozostawił wolną, co zapewnia dużo miejsca do zabawy.

Projektanci zadbali także o przestrzeń do pracy. Każdy z chłopców zyskał swoje biurko z unoszonym blatem, dzięki czemu mogą je dostosowywać do swoich potrzeb.

Pokój jak z bajki

Autorzy uzupełnili wystrój pokoju o elementy z ulubionych bajek chłopców. Zostały one wprowadzone za pomocą naklejek naściennych. Ciekawym akcentem są także siedziska w kształcie piłek. Dodają wyrazistości aranżacji, do tego łatwo je przenosić z miejsca na miejsca.

Projekt tego pokoju pokazuje, że warto przełamywać stereotypy. Gdyby nie odważne, jak na pokój dziecięcy, zestawienie kolorystyczne, projekt nie byłby tak interesujący.

Skomentuj:

Stylowy pokój dla dwóch chłopców