Roma Gąsiorowska pokazuje pokój swoich dzieci [TYLKO U NAS]

Elżbieta Błasikiewicz, projekt i stylizacja: Anna Olga Chmielewska/HolArt Studio

Jak mówi Roma Gąsiorowska, aktorka filmowa i telewizyjna, jej dzieci nie wiedzą, co to nuda, nie ma więc dla niej miejsca również w ich pokoju. Dlatego nadała wnętrzu beztroską, radosną atmosferę, nie zapominając oczywiście o funkcjonalności.

Roma Gąsiorowska, pokój dziecięcy
PO ZMIANIE. Do pokoju zamiast trzech oddzielnych łóżek, wprowadzono jedno trzypoziomowe. Dzięki temu na środku pokoju pozostało dużo wolnego miejsce do zabawy. Można na przykład ustawić namiot albo pobujać się na pięknym koniku na biegunach. Przez drzwi balkonowe wpada dużo światła. Zdobiące je zasłony są o kilka tonów ciemniejsze niż ściany.
fot. Celestyna Król

Roma Gąsiorowska ma trójkę dzieci, które dzielą jeden pokój. Niedawno przeszedł on metamorfozę, aby dopasować przestrzeń do zmieniających się potrzeb rosnących pociech. Pokój jednak nie został radykalnie zmieniony. Aktorka chciała zachować jego radosny i przyjazny charakter. Dlatego pozostawiono m.in. zielony odcień ścian. Zmieniły się natomiast meble i elementy wystroju.

 

Zamiast trzech łóżek, które zajęłyby zbyt dużo miejsca,wprowadzono jedno trzypoziomowe (pozwalała na to wysokość pomieszczenia - około 3,5 metra); ten niestandardowy mebel pomysłu projektantki wykonała na specjalne zamówienie firma Pinio. Dzięki temu na środku pokoju pozostało dużo wolnego miejsce do zabawy.

 

Jest także nowe biurko i regał. Te i pozostałe meble są wykonane z drewna. Roma Gąsiorowska lubi naturalne, przyjazne środowisku materiały. Dlatego w pokoju dziecięcym próżno szukać plastikowych zabawek i sprzętów. Są za to drewniane zabawki, jak niezwykły konik na biegunach. We wnętrzu można znaleźć także pluszaki, namiot i zabawne akcesoria. Dzieci mają też przestrzeń na twórczą ekspresję - jedna ze ścian została pokryta farbą tablicową.

 

Całość jest bezpretensjonalna, przyjazna dzieciom, pobudzająca wyobraźnię i stwarzająca poczucie bezpieczeństwa. Każde z trójki dzieci ma tu miejsce dla siebie i swobodę. Taki pokój to marzenie niejednego malucha i zapewne wielu dorosłych.


PRZEJDŹ DO GALERII>>

Skomentuj:

Roma Gąsiorowska pokazuje pokój swoich dzieci [TYLKO U NAS]