Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaprojektuj idealną łazienkę. Rusza konkurs KOŁO

red

Ósmego kwietnia 2015 r. rozpoczyna się konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Jest to 17-ta edycja konkursu organizowanego przez firmę KOŁO

Plakat, konkurs Koło projekt łazienki
Plakat
mat. organizatora

Tym razem toaleta zlokalizowana jest w jednym z dziesięciu wrocławskich parków. Park Zachodni ma około 75 hektarów i położony jest pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi, wybudowanymi w latach 70. ubiegłego stulecia i stanowi miejsce rekreacji dla ich mieszkańców.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu, którego forma zostanie harmonijnie dopasowana do charakteru Parku Zachodniego oraz jego zieleni. Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku - np. zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery czy zdrój dla ludzi i zwierząt.

Termin nadsyłania projektów upływa 19.05.2015 r., a wyniki zostaną ogłoszone 18.06.2015 r. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. prof. Ewa Kuryłowicz z Wydziału Architektury PW, prof. Elżbieta Przesmycka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Piotr Fokczyński - Architekt Miasta Wrocławia, dr Maciej Hawrylak - Prezes Zarządu Oddziału SARP Wrocław, architekt Zbigniew Maćków, Maćków - Pracownia Projektowa oraz Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Sanitec Koło.

Ponadto w dniach 2-10 czerwca 2015 r., na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

To, co wyróżnia konkurs na Projekt Łazienki, to dążenie do celu, czyli realizacji zwycięskiego projektu. W maju 2014 r. w Warszawie została oddana do użytku „Plażowa”, czyli „Toaleta nad Wisłą”, która wygrała konkurs KOŁO na Projekt Łazienki 2010. W obiekcie położonym na wysokości Stadionu Narodowego oprócz toalet znajduje się także kawiarnia i wypożyczalnia sprzętu sportowego. Kolejny projekt, nagrodzony w 2007 r. i zrealizowany w Kazimierzu Dolnym odgrywa również rolę zaplecza sanitarnego dla pobliskiej mariny. Obecnie trwa przygotowanie kolejnej inwestycji w Krakowie - toalety przy Rondzie Mogilskim.

Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaprojektuj idealną łazienkę. Rusza konkurs KOŁO