Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysłowa metamorfoza małej łazienki w bloku

Elżbieta Błasikiewicz, projekt wnętrza i stylizacja: Iza Szewc/Fabryka Nastroju

Mała łazienka w bloku. W zaledwie trzymetrowym wnętrzu udało się zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia i sporą szafę. Co więcej, łazienka wcale nie wygląda na tak małą.

Łazienka była dawno nieremontowana. We wnętrzu raziły stare urządzenia sanitarne, odsłonięta instalacja wodnokanalizacyjna oraz nieestetycznie pomalowane ściany. Poprawienie urody łazienki nie było dla nowych właścicieli problemem, ogromny kłopot mieli natomiast z funkcjonalnym zagospodarowaniem niewielkiej przestrzeni (tylko 3,2 m kw.). Chcieli mieć bowiem i wannę, i prysznic, a także „niewidoczną” suszarkę na pranie oraz w miarę pojemne szafki, w których zmieściłoby się to wszystko, co w łazience powinno być pod ręką. Zależało im również, by pomieszczenie nie wydawało się zbyt ciasne.

Remont łazienki

Poproszona o pomoc w metamorfozie łazienki projektantka spełniła te oczekiwania. Nie udało jej się co prawda wyczarować miejsca na osobną kabinę prysznicową, ale znalazła kompromisowe rozwiązanie: parawan nawannowy, który pozwala brać natrysk w wannie w pozycji stojącej, bez obawy o zachlapanie podłogi. Bardzo pomysłowo została też ukryta suszarka - zamontowano ją we wnęce zrobionej w częściowo podwieszonym suficie. Zadbała również o schowki; wystarczająco dużo miejsca do przechowywania zapewnia zabudowana wnęka przy drzwiach oraz szafka pod umywalką.

Stylowa łazienka

Co nie mniej ważne łazienka nabrała stylu. Jedną ścianę wyłożoną biała okładziną imitującą cegłę. Pozostałe ściany pokryto szarymi płytkami. Utrzymaną w nowoczesnych szarościach aranżacje ożywiają zielone akcenty. W efekcie powstało nowoczesne i efektowne wnętrze.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pomysłowa metamorfoza małej łazienki w bloku