Nowoczesne wnętrze pełne obrazów

ekb, projekt wnętrza: Maria Tyniec/Design Studio, stylizacja: Anna Tyślerowicz

Dla Kasi i Darka podczas urządzania mieszkania ważne było znalezienie odpowiedniego miejsca dla każdego dzieła z ich kolekcji sztuki. Obrazy są dla nich jak członkowie rodziny, którzy mają różne charaktery, a w związku z tym - odmienne wymagania i potrzeby.

wystrój wnętrz, urządzanie wnętrz, obrazy we wnętrzu
OBRAZY zostały wyeksponowane na szarym tle - idealnym zarówno dla barwnych prac Olgi Wolniak, jak i dla czarno- -białego dzieła Edwarda Dwurnika. Wieczorem domową galerię oświetlają reflektorki na szynie zainstalowanej na suficie.
fot. Rafał Lipski

Wnętrza pełne obrazów

Sztuka wprowadziła się do tego wnętrza jeszcze przed domownikami. Zajęła specjalnie przygotowane dla niej ŚCIANY - kolorowe, bo Kasia i Darek nie chcieli nawet słyszeć o białych. Na czerwonych zawisły płótna Jana Wyżykowskiego i Krzysztofa Gliszczyńskiego, a na pokrytej tapetą, która przypomina zmięty szary papier, prace Olgi Wolniak i Edwarda Dwurnika. (Zobacz także: Mieszkanie malarza Edwarda Dwurnika >>) Miejsca na dzieła malarskie zostały tak wybrane, by każdą perspektywę zamykał jeden obraz lub ich grupa. Każdemu można się przyglądać z bliska, zgłębiając tajemnice warsztatu artysty, albo całą kompozycję podziwiać z daleka.

Wielkie wieszanie obrazów

Projekt wnętrza to dzieło Marii Tyniec. Gospodarze trafili do niej przez właścicielkę warszawskiej galerii Milano, z której pochodzi większość dzieł z ich zbioru. Okazała się idealną osobą, bo jest nie tylko architektką wnętrz, ale też malarką o dużym wyczuciu koloru. Podczas projektowania kierowała się - jak mówi - zasadą  „od ogółu do szczegółu”, czyli najpierw funkcjonalnie rozplanowała przestrzeń, a dopiero potem zajęła się jej aranżacją. Oczywiście, wszystkie jej pomysły musieli zaakceptować właściciele. Wspólnie analizowali projekt i zmieniali go dotąd, aż powstało wnętrze, jakiego potrzebowali. Z kameralnymi sypialniami i obszerną, otwartą częścią dzienną, bo dużo czasu spędzają w swoim towarzystwie i lubią przyjmować gości. Dla tych, którzy zostają na dłużej, jest rozkładana sofa w gabinecie i łazienka gościnna z prysznicem.

Swój niepowtarzalny klimat mieszkanie zawdzięcza nie tylko kolekcji obrazów, ale także orientalnym akcentom. Nawiązują one do kolejnej pasji pani domu - medycyny chińskiej oraz kuchni Pięciu Przemian.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Nowoczesne wnętrze pełne obrazów