Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne wnętrze pełne obrazów

ekb, projekt wnętrza: Maria Tyniec/Design Studio, stylizacja: Anna Tyślerowicz

Dla Kasi i Darka podczas urządzania mieszkania ważne było znalezienie odpowiedniego miejsca dla każdego dzieła z ich kolekcji sztuki. Obrazy są dla nich jak członkowie rodziny, którzy mają różne charaktery, a w związku z tym - odmienne wymagania i potrzeby.

Wnętrza pełne obrazów

Sztuka wprowadziła się do tego wnętrza jeszcze przed domownikami. Zajęła specjalnie przygotowane dla niej ŚCIANY - kolorowe, bo Kasia i Darek nie chcieli nawet słyszeć o białych. Na czerwonych zawisły płótna Jana Wyżykowskiego i Krzysztofa Gliszczyńskiego, a na pokrytej tapetą, która przypomina zmięty szary papier, prace Olgi Wolniak i Edwarda Dwurnika. (Zobacz także: Mieszkanie malarza Edwarda Dwurnika >>) Miejsca na dzieła malarskie zostały tak wybrane, by każdą perspektywę zamykał jeden obraz lub ich grupa. Każdemu można się przyglądać z bliska, zgłębiając tajemnice warsztatu artysty, albo całą kompozycję podziwiać z daleka.

Wielkie wieszanie obrazów

Projekt wnętrza to dzieło Marii Tyniec. Gospodarze trafili do niej przez właścicielkę warszawskiej galerii Milano, z której pochodzi większość dzieł z ich zbioru. Okazała się idealną osobą, bo jest nie tylko architektką wnętrz, ale też malarką o dużym wyczuciu koloru. Podczas projektowania kierowała się - jak mówi - zasadą  „od ogółu do szczegółu”, czyli najpierw funkcjonalnie rozplanowała przestrzeń, a dopiero potem zajęła się jej aranżacją. Oczywiście, wszystkie jej pomysły musieli zaakceptować właściciele. Wspólnie analizowali projekt i zmieniali go dotąd, aż powstało wnętrze, jakiego potrzebowali. Z kameralnymi sypialniami i obszerną, otwartą częścią dzienną, bo dużo czasu spędzają w swoim towarzystwie i lubią przyjmować gości. Dla tych, którzy zostają na dłużej, jest rozkładana sofa w gabinecie i łazienka gościnna z prysznicem.

Swój niepowtarzalny klimat mieszkanie zawdzięcza nie tylko kolekcji obrazów, ale także orientalnym akcentom. Nawiązują one do kolejnej pasji pani domu - medycyny chińskiej oraz kuchni Pięciu Przemian.

Skomentuj:

Nowoczesne wnętrze pełne obrazów