Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zdjęcia mieszkań z serwisów ogłoszeniowych. Czy tak naprawdę mieszkają Polacy?

Anna Oporska

Jak mieszkają Polacy? Zajrzeliśmy na serwisy ogłoszeniowe. Królują tam skrajności. Obok sterylnych mieszkań od deweloperów zaniedbane wnętrza rodem z PRL. Czy tak naprawdę mieszkamy?

Stare meblościanki na wysoki połysk, wystawki wokół telewizorów, pomarańczowe boazerie, meble ogrodowe w kuchni, kolory bijące po oczach bardziej niż słońce w południe... Taki obraz polskich mieszkań wyłania się ze zdjęć, jakie Polacy publikują na serwisach ogłoszeniowych. Obraz dość przygnębiający.

Meblościanka i spółka

Okazuje się, że czasy PRL-u pozostawiły na naszych wnętrzach niezbywalne ślady. Wciąż nie możemy się rozstać z meblościanką, czasem ją tylko unowocześniamy. Traktujemy ją jako miejsce na prezentację rodzinnych skarbów, trofeów, kryształów i porcelanowych figurek. Centralne miejsce w naszych salonach niepodzielnie zajmuje telewizor. Przestrzeń wokół niego obudowujemy niczym kapliczkę. To w jego kierunku wycelowane są pozostałe mebel w pokoju. Tylko dywan udający perski pozostaje niewzruszony.

zdjęcia mieszkań z serwisów ogłoszeniowychźródło: gumtree.pl

W urządzaniu kuchni bardziej niż funkcjonalność cenimy fantazję. Meble i sprzęty kupujmy na chybił trafił. Coś jest za duże, lub za małe? Żaden problem! Wszystko się zmieści. W nowe sprzęty nie inwestujemy za często, bo lepiej kupić większy telewizor; a ostatecznie, co jest złego w fotelach ogrodowych?

Życie bez kompleksów

Stonowane biele i szarości zostawiamy Skandynawom. My wolimy się wyróżniać. Wybieramy więc kolory jaskrawe, bo te rozświetlają naszą szarą rzeczywistość, bądź odcienie landrynkowe. Ci bardziej zachowawczy sięgają po brązy i barwy rozciągające się od żółtego po beż. W trend ten wpisują się doskonale boazerie, niegdyś z pewnością w odcieniu naturalnego drewna, a dziś w kolorze brudnej pomarańczy.

Na szczęście Polacy nie mają kompleksów - śmiało i bez skrępowania pokazują swoje wnętrza. Nawet nie przyjdzie im do głowy, żeby posprzątać przed wykonaniem zdjęcia.

Na przeciwnym biegunie plasują się mieszkania od deweloperów - nowoczesne i dopieszczone. Nieco sterylne nawet i niczym odbite od jednej sztancy. Przykładów zwyczajnie ładnych, skromnych ale gustownych wnętrz, jak na lekarstwo...

Skomentuj:

Zdjęcia mieszkań z serwisów ogłoszeniowych. Czy tak naprawdę mieszkają Polacy?