Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje świąteczne: lampki, lampiony, światełka...

opracowanie: Monika Utnik Strugała, Ilona Szajkowska

Wprowadźmy do domu świąteczny nastrój. Weźmy kilka świec, w oknach zawieśmy papierowe gwiazdy i rozwieśmy lampki. Nie trzeba wiele. Wystarczy kilka dekoracyjnych drobiazgów, by wnętrza nabrały świątecznego wyrazu.

SZNUR LAMPEK wyznacza tylko zarys drzewka, jednak całkowicie wystarczy, by wprowadzić świąteczny nastrój.
SZNUR LAMPEK wyznacza tylko zarys drzewka, jednak całkowicie wystarczy, by wprowadzić świąteczny nastrój.
Fot. East News/Picture Press, Bulls, Free/living4media

Świetlne drzewko

Zielona jodła lub świerk to wprawdzie tradycyjna ozdoba  świąteczna, ale może w tym roku pokusić się o wyczarowanie innej, nietypowej choinki? Świetnie się do tego nadają sznury światełek, które można udrapować na ścianie, a nawet na... drabinie.

Lampek blask

Nie zawadzi odrobina nowoczesności. Świecące wiklinowe kule i wieńce ozdobią wejście do domu. Zwisające z poręczy girlandy rozświetlą schody. Papierową gwiazdę - wzorem Skandynawów - umieść w oknie, niech wskazuje drogę spóźnionym gościom. A może wykorzystasz ogrodowe lampki? Zawieszone nad stołem, dodadzą mu blasku.

Żywy płomień

Wdelikatnym, kameralnym świetle każda kobieta wygląda młodziej, a każde wnętrze - jak z luksusowego magazynu. Oprócz tradycyjnych świeczników, przygotuj niebanalne lampiony i latarenki. Wstawione do nich świece przemienią wszystko i wszystkich.

Zainspiruj się

- NIE TYLKO NA STOLE. Świeczniki mogą ozdobić konsolę czy stolik kawowy. Mniejsze i większe latarenki zawieś pod sufitem lub po bokach lustra albo postaw na podłodze - ich światło wskaże drogę do salonu.
- NIE TYLKO W OPRAWIE. Nie przejmuj się, jeśli brakuje ci świeczników. Kilkanaście świec ustaw na tacy albo na stopniach schodów; tealighty włóż do szklanek i porozstawiaj między talerzami i kieliszkami.

Skomentuj:

Dekoracje świąteczne: lampki, lampiony, światełka...