Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Balkon: salonik pod chmurką

Tekst: Katarzyna Kowalska Stylizacja: Dorota Karpińska, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, producenci Wybór przedmiotów: Joanna Woyda, Agnieszka Zabrodzka

Z roku na rok nasze balkony wyglądają coraz piękniej i bez przesady można je nazwać miniogródkami. Odpowiednio dobrane rośliny i kilka mebelków wypoczynkowych wystarcza by korzystać z tego saloniku pod chmurką aż do późnej jesieni.

OTOCZONY ZIELENIĄ. Z tujami sąsiadują różanecznik, lawenda, róża pnąca oraz żółto kwitnący srebrzeń (jego dawna nazwa, czyli złocień, bardziej pasowała do odcienia kwiatów).
OTOCZONY ZIELENIĄ. Z tujami sąsiadują różanecznik, lawenda, róża pnąca oraz żółto kwitnący srebrzeń (jego dawna nazwa, czyli złocień, bardziej pasowała do odcienia kwiatów).
Otoczony zielenią

Na tym BALKONIE w centrum miasta można się poczuć niemal jak w środku lasu - rozciąga się z niego piękny widok na korony drzew rosnących w pobliskim parku. Zieleni nie brakuje również na samym BALKONIE; jego właściciele wybrali rośliny może nie tak kolorowe i dekoracyjne jak kwiaty jednoroczne, ale za to wymagające nieco mniej troski niż one. Liście wieloletnich winobluszczów i żywotników (czyli tui) współgrają z zielenią za balustradą i stanowią naturalne tło wygodnych wiklinowych foteli. Od razu widać, że gospodarze nade wszystko cenią sobie wypoczynek!

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz się

>

Tonący w kwiatach

Ile roślin można zmieścić na powierzchni zaledwie 2,2 m kw.? Ten niewielki BALKON udowadnia, że niemal niezliczoną ilość! Doniczki stoją tu naprawdę wszędzie - na podłodze, na taboretach i regałach z kutego metalu, zwieszają się również z pojemników zamocowanych na hakach wbitych w sufit. Na inne sprzęty nie zostało już wiele przestrzeni - stoi tu tylko metalowe krzesło, na którym można usiąść, na przykład z książką w ręku.

BALKON wychodzi na południowy zachód, kwiaty mają więc dużo światła przez cały dzień. Trzeba je jednak regularnie podlewać, zwłaszcza latem, gdy słońce mocno grzeje.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!

>

Schowany w cieniu

Właściciele mieszkania znajdującego się na parterze w bloku są naprawdę szczęściarzami - nie dość, że mają TARASIK, który w ciepłe dni staje się przedłużeniem POKOJU DZIENNEGO, to na dodatek schodzi się z niego do niewielkiego ogródka.

Pan domu powiększył istniejący TARAS, montując kilka desek pasujących odcieniem do kostki. Dzięki temu swobodnie mieszczą się tu nie tylko POJEMNIKI Z ROŚLINAMI, ale także rozkładany stół, przy którym kilka osób może zasiąść do posiłku. Otaczający TARAS zwarty żywopłot z żywotników zapewnia biesiadnikom cień w upały i osłania przed wzrokiem sąsiadów.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Balkon w gąszczu pnączy

Wiosenny start powojników

Donice pełne kwiatówSkomentuj:

Balkon: salonik pod chmurką