Wnętrze wielofunkcyjne

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja Dorota Karpińska, Anna Kępińska Zdjęcia: Rafał Lipski, Sławomir Frąckowiak

Wygodne miejsce do spania, zaciszny azyl do odpoczynku w ciągu dnia, spokojny kącik do pracy, garderoba - jedno pomieszczenie może służyć różnym celom, nic nie tracąc na urodzie.

WNETRZA SYPIALNIA
Wnętrze. Estetyczny, choć oszczędny wystrój wnętrza oraz monochromatyczna kolorystyka sprawiają, że w sypialni panuje atmosfera spokoju. Jasne meble wydają się mniej masywne, bo na tle ścian i podłogi o tej samej barwie są niemal niewidoczne.
Fot. Rafał Lipski
Tę tezę z powodzeniem ilustruje prezentowane wnętrze. Gospodarze średniej wielkości pokoju postanowili wykorzystać go w maksymalny sposób. Oprócz szerokiego łóżka z szafką nocną wstawili niską komodę na sprzęt radiowo-telewizyjny, sekretarzyk z zamykanym blatem służący do pracy oraz szafę zajmującą całą ścianę. Tak więc SYPIALN IA nie marnuje się o żadnej porze dnia i nocy, bo służy właścicielom do spania, do pracy i do oglądania telewizji; tutaj są także przechowywane ubrania.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięPrzypisanie tylu funkcji stosunkowo niewielkiemu wnętrzu bynajmniej nie wpłynęło negatywnie na jego wygląd (a niestety czasem się tak zdarza). To przede wszystkim zasługa funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni, nieprzeładowania pokoju meblami i dodatkami DEKORACYJNYMI oraz - co równie ważne - umiejętnego dobrania kolorystyki.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańZastosowano tylko jasne odcienie, od śnieżnobiałego po blady popielaty, zarówno jeśli chodzi o ściany czy podłogę, jak i o sprzęty. Ten niemal monochromatyczny wystrój sprawia, że masywne bryły mebli nikną, wtapiając się w tło.

Zobacz także:

Przeszklona sypialnia

Podłogi: dekoracyjne kompozycje

Skórzane dekoracje

Skomentuj:

Wnętrze wielofunkcyjne