Wnętrze optycznie powiększone

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Hanna Tylżanowska

Przestronny, pełen światła salon stwarza doskonałe warunki do odpoczynku. Niestety, nie każdy ma w mieszkaniu wystarczająco dużo miejsca. Są jednak sposoby, by i w mniejszych wnętrzach uzyskać wrażenie przestronności.

WNETRZA SALON MEBLE
Aranżacja. Tylko najpotrzebniejsze, nieprzytłaczające wnętrza meble, chłodne barwy i połyskliwe materiały - to wszystko sprawia, że pomieszczenie wydaje się przestronniejsze.
Fot. Rafał Lipski
Na kilka takich zabiegów zdecydowali się gospodarze tego niewielkiego dwupokojowego MIESZKANIA.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięWiększy pokój połączono z KUCHNIĄ, dzięki czemu z dwóch małych pomieszczeń powstała strefa dzienna o powierzchni około dwudziestu metrów kwadratowych. Wydaje się ona jeszcze większa, bowiem aranżując ją, sięgnięto po prawdziwe triki optyczne. I tak ściany zostały pomalowane na dwa odcienie jasnego fioletu - barwy, która ma właściwość "oddalania się" od patrzącego. Ponadto użyto wielu materiałów odbijających światło (np. lakierowana na wysoki połysk płyta meblowa, szkło i lustra), które również tworzą wrażenie większej przestrzeni.

Zobacz także:

Podłogi: dekoracyjne kompozycje

Aranżacja eklektyczna

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Skomentuj:

Wnętrze optycznie powiększone