Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżujemy ścianę za łóżkiem

Tekst: Katarzyna Kowalska Pomysł: Iza Matulaniec WIZUALIZACJA KOMPUTEROWA: Delfina Gołaś

Ustawiamy łóżko i szafki nocne, wieszamy zasłony, instalujemy lampy. Ufff... Sypialnia urządzona. A jednak czegoś tu brakuje: ściana za łóżkiem wydaje się pusta, a wraz z nią - całe pomieszczenie. Mamy pomysł, jak ją zagospodarować. Pożytecznie i efektownie.

Projekt 1

Z garderobą

Duża, pojemna szafa na ubrania to często zawalidroga w SYPIALNI; nie zawsze również pasuje do stylu, w jakim zamierzamy urządzić wnętrze. Jeśli wielkość i proporcje pomieszczenia na to pozwalają, dobrym rozwiązaniem jest niewielka garderoba dyskretnie ukryta za ścianą, przy której stoi łóżko. Ścianę najlepiej zrobić z płyty gipsowo-kartonowej i dowolnie wykończyć - wytapetować, pomalować, ozdobić naklejką. Można też zainstalować na niej półki lub lampki.

Projekt 2

Z baldachimem

Marzy nam się baldachim, ale taki element wyposażenia zwykle nie pasuje do nowocześnie zaaranżowanej sypialni. Porzućmy zatem wizję tradycyjnego baldachimu ze zwiewnego tiulu i zdecydujmy się na wersję współczesną - zróbmy go z... odpowiednio wyprofilowanej płyty gipsowo-kartonowej. Zależnie od wystroju pomieszczenia konstrukcję można pomalować farbą albo wykończyć na przykład tapetą bądź odpowiednio dobranym fornirem. Taki nowoczesny baldachim będzie bardzo oryginalną DEKORACJĄ wnętrza, zwłaszcza gdy dodamy efekty świetlne. Lampki warto zainstalować nie tylko w płytach, ale także za nimi - padające na ścianę rozproszone światło stworzy intymną atmosferę, tak potrzebną wieczorem w sypialni.
    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżujemy ścianę za łóżkiem