Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Róże w miniaturze

Tekst: Alicja Gawryś Zdjęcia: Flora Dania, Paweł Słomczyński

Kilka doniczek, a w nich - kwiatowe miniaturki. I już mamy na balkonie różany miniogród.

Miniaturowa Sascha Madigan Elvira ma piękne pełne kwiaty. Ich urodę podkreśla prosta jednobarwna donica.
Miniaturowa Sascha Madigan Elvira ma piękne pełne kwiaty. Ich urodę podkreśla prosta jednobarwna donica.
Fot. Bjarni_Jacobsen
Doniczkowe różyczki są mniejsze od swoich ogrodowych kuzynek: ich kwiaty maja średnicę 5-6 cm, a pędy - długość 25-40 cm. W mieszkaniu stawiamy je w jasnym miejscu, chroniąc jednak przed zbyt mocnym słońcem, gdyż może ono przypalić liście. Nie ma też przeszkód, by miniaturki posadzić w balkonowych skrzynkach i donicach. Trzeba im tylko zapewnić stanowisko umiarkowanie nasłonecznione i osłonięte przed silnym wiatrem.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz się

>

Nie traktujmy ich jako roślin sezonowych - są wieloletnie, tak samo jak wszystkie inne odmiany róż. Gdy jesienią stracą liście i zapadną w zimowy sen, przestawmy je do chłodnego, niekoniecznie widnego pomieszczenia, np. piwnicy, skróćmy pędy (na każdym zostawiamy po 3-4 pączki) i ograniczmy podlewanie, nie dopuszczając jednak do wysychania podłoża. Od lutego rośliny znów należy stopniowo przyzwyczajać do wyższej temperatury, ustawiając w mieszkaniu.

Zobacz także:

Małe iglaki

Paproć niejedno ma imię

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Skomentuj:

Róże w miniaturze