Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drugie życie cebulki

Tekst: Anna Skórkowska Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Rośliny cebulowe wnoszą do domu wiosnę, nawet gdy za oknami jeszcze jej nie ma. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, za rok znowu zakwitną.

22.04.2003 MAZURY , GALKOWO , GMINA UKTA , STADNINA KONI FERENSTEINOW , KNAJPA U TARGOWICZAN , WIOSENNE KWIATY , KROKUSY
Krokusy wielkokwiatowe pochodzą od krokusa wiosennego. W doniczkach są sprzedawane pojedyncze rośliny lub kępki, ale rośliny te najładniej wyglądają w dużych grupach. Powinno się im zapewnić słoneczne stanowisko i wilgotne próchnicze podłoże.
Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG
Można je kupić już w lutym. Doniczkowe rośliny cebulowe kwitną przez tydzień, dwa, czasem trzy. Gdy zamierają, zwykle je wyrzucamy. Szkoda, bo da się je uratować. Wystarczy przyciąć pędy kwiatowe tuż nad liśćmi, a gdy pozostała część zżółknie - stopniowo ograniczyć podlewanie. Suchą cebulę lub bulwę przechowujemy w przewiewnym miejscu. We wrześniu cebule tych roślin, które zimują na zewnątrz ( hiacynty, kosaćce, krokusy, narcyzy, tulipany), sadzimy do doniczek i wystawiamy na balkon, a cebule śniedków przechowujemy do wiosny i sadzimy do gruntu w kwietniu. Gdy pojawią się liście, zaczynamy zasilanie płynnym nawozem wieloskładnikowym.

Skomentuj:

Drugie życie cebulki