Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Balkon w gąszczu pnączy

Tekst: Anna Skórkowska Zdjęcia: Magdalena Kosińska, Karol Piętek, Paweł Słomczyński, Medium/GAP

Chwila wytchnienia w otoczeniu zieleni i kwitnących roślin to marzenie każdego mieszczucha. Jeśli mamy balkon, warto stworzyć sobie na nim taki niewielki zaciszny azyl.

05.06.2003 POWSIN KOLO WARSZAWY OGROD BOTANICZNY POLSKA AKADEMIA NAUK ULICA BOROWIKA 2 PNACZA WICIOKRZEW LONICERA KWIATY
Wiciokrzew Tellmana lubi rozproszone światło słoneczne. Kwitnie w czerwcu i lipcu. Należy dopilnować, by podłoże w pojemniku było żyzne i wilgotne. Roślina źle znosi przesuszenie.
Fot. Paweł Słomczyński / AG
Wspaniały zielony parawan, chroniący od silnego słońca oraz spojrzeń sąsiadów, utworzą posadzone w dużych pojemnikach pnącza. Mogą się wspinać po ścianach, kratkach, prętach, rozciągniętych sznurkach lub drutach. Nie zajmują wiele miejsca, a wyglądają bardzo efektownie. Niektóre gatunki obficie kwitną, inne pięknie się przebarwiają jesienią.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz się

>

Rosną szybko, zwłaszcza wtedy, gdy są odpowiednio nasłonecznione. Nie wymagają przy tym skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych - wystarczy je umiarkowanie podlewać i zasilać nawozami wieloskładnikowymi. Na zimę pojemnik z bryłą korzeniową należy owinąć matą słomianą, tkaniną jutową lub tekturą falistą.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Małe iglaki

Na kilku metrach balkonu

Ogród w skrzynce

Skomentuj:

Balkon w gąszczu pnączy