Dom z niecodziennymi dekoracjami

Tekst i stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Sylwester Rejmer

W kuchni wzrok przyciągają apetyczne warzywa, w przedpokoju wita nas demoniczny mężczyzna, a w pokoju aż chce się wejść przez furtkę do ogrodu. Ścienne malowidła w tym mieszkaniu nikogo nie zostawią obojętnym.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI
Mieszkanie. Większość mebli (między innymi sosnowy stół) oraz lampa nad stołem i kinkiet zostały zrobione na zamówienie. Dębowe krzesła gospodyni wypatrzyła w komisie i sama zmieniła im obicia, wykorzystując do tego stare zasłony.
Fot. Sylwester Rejmer
Miłośników grzybów ciągnie do lasu. Gdzie więc mogli zamieszkać zapaleni grzybiarze, jak nie blisko niego? Agnieszka i Michał wybrali osiedle w Wielkim Kacku, zielonej dzielnicy położonej na granicy Gdyni i Sopotu. Budynek jest ukryty między łąkami, sadami oraz Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Małżeństwem są od dziesięciu lat. Ona jest gdynianką, specjalistką od zarządzania zasobami ludzkimi, a jej hobby to taniec flamenco. On pochodzi z Sopotu, zawodowo zajmuje się finansami, a rekreacyjnie uprawia biegi długodystansowe.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięTrzypokojowe mieszkanie kupili na rynku wtórnym. Zachętą była dostępna dla nich cena, atrakcyjne położenie (bliskość natury!) oraz kameralny ogródek i taras, które stały się ulubionym miejscem zarówno gospodarzy, jak i czworonożnych domowników: kotów Feliksa i Bazyla oraz żółwia. Samo wnętrze pozostawiało jednak wiele do życzenia - było po prostu nieciekawe i bardzo niefunkcjonalne. Zaczęli więc od generalnego remontu i przebudowy. Zburzyli lub przesunęli większość ścian; skrócili nieustawny PRZEDPOKÓJ, wygospodarowali miejsce na osobną toaletę, powiększyli za mały ich zdaniem POKÓJ DZIENNY.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańNajbardziej zależało im na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Stąd pomysł, aby ściany w gabinecie i SYPIALNI w miarę możliwości obudować szafami, a domowy księgozbiór umieścić w pawlaczu w przedpokoju. W mieszkaniu jest przytulnie i ciepło niezależnie od pory roku i pogody za oknem. To przede wszystkim dzięki drewnu, które Agnieszka i Michał bardzo lubią. Z tego materiału są zrobione wszystkie znajdujące się tu meble. Tylko na podłodze ułożono laminowane panele imitujące dąb. Przyciągającą wzrok dekoracją wnętrza są malowidła ścienne, dzieła gdańskich artystek.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Tajemniczy mężczyzna w przedpokoju to tytułowy bohater "Upiora w operze", ukochanego musicalu Agnieszki. Warzywa wyczarowane pędzlem na kuchennej ścianie wyglądają tak smakowicie, że aż chce się z nich zrobić sałatkę! Najważniejszym meblem w tym mieszkaniu jest bez wątpienia spory drewniany stół. Przy nim odbywają się najprawdziwsze uczty, w których chętnie uczestniczą znajomi i przyjaciele rodziny. W roli głównej występują oczywiście grzyby.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie jak dwerek

Aranżacja z dużym łóżkiem

Dekoracje: freski XXI wieku

Skomentuj:

Dom z niecodziennymi dekoracjami