Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

72 m kw. dla 2 osób: jedno mieszkanie z dwóch kawalerek

Red.

Do naszego małego mieszkania dokupiliśmy sąsiednie, o podobnym rozkładzie i powierzchni. Do obu wchodzi się ze wspólnego przedsionka. Zamierzamy je połączyć - jak zrobić z dwóch kawalerek jedno mieszkanie? Zastanawiamy się, gdzie urządzić łazienkę (jak największą) i kuchnię (może być otwarta). Potrzebna jest nam część dzienna, sypialnia i miejsce do pracy przy komputerze. Przydałaby się garderoba, szukamy też miejsca na pianino, które zostawił poprzedni właściciel mieszkania. Maria z Kalisza

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Pokój po prawej stronie jest nieco przestronniejszy niż ten po lewej, tutaj więc urządziłam część dzienną. Dodatkowo powiększyłam ją o korytarzyk i dawną ŁAZIENKĘ - powstało prawie 30-metrowe komfortowe pomieszczenie z aneksami: wypoczynkowym i jadalnym. W pierwszym znalazła się narożna kanapa, stolik, pianino oraz liczne szafki i regały (z miejscem na sprzęt radiowo-telewizyjny), a w drugim, usytuowanym w sąsiedztwie częściowo otwartej KUCHNI - okrągły stół. Funkcjonalna kuchenna zabudowa ma kształt litery L.

Pokój po przeciwnej stronie mieszkania przeznaczyłam na SYPIALNIĘ. Zaplanowałam w niej dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Przy ścianie naprzeciwko stoją komody (ewentualnie regały - na przykład na domowy księgozbiór). Przy wejściu do pomieszczenia jest kąt do pracy, wydzielony częściowo przeszkloną, przepuszczającą światło ścianką oraz garderoba. Z nią sąsiaduje druga garderoba (o podobnej powierzchni), do której wchodzi się z przedpokoju. W tej części mieszkania znajduje się też łazienka - przestronna i bardzo widna (jest tu spore okno). Mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 80 cm), sedes, dwie umywalki (każda szer. 60 cm) wpuszczone w blat; pod nim ukryłam płytką pralkę (60 x 40 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

W strefie dziennej pokój i częściowo otwarta kuchnia są przedzielone dostępną z PRZEDPOKOJU garderobą, którą urządziłem w miejscu istniejącej tu przedtem łazienki. W głębi pokoju znajduje się kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą, okrągłym stolikiem kawowym oraz komodami, przy których ustawiłem pianino. Bliżej wejścia jest kąt jadalny, a w nim - duży prostokątny stół. Mniejszy stół (tzw. śniadaniowy, do codziennych posiłków) zmieścił się w kuchni z ciągiem roboczym w kształcie litery L.

Wyposażenie przestronnej widnej sypialni w drugiej części mieszkania stanowi usytuowane centralnie łóżko z szafkami po bokach oraz dwie spore szafy. Dodatkowe szafy zaplanowałem w przedpokoju i w gabinecie; w pomieszczeniu tym znajduje się również biurko oraz nieduża kanapa (warto wybrać model rozkładany). Łazienka w tej części mieszkania została znacznie powiększona (kosztem sypialni). Jest w niej duża prostokątna wanna (180 x 70 cm), umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

72 m kw. dla 2 osób: jedno mieszkanie z dwóch kawalerek