Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

63,5 m kw. dla 1 osoby Przestronna strefa dzienna

Red.

Moje nowe mieszkanie składa się z dwóch pokoi różnej wielkości. W dużym chciałabym urządzić część dzienną z otwartą kuchnią. Mniejszy pokój przeznaczyłam na sypialnię, w której jest mi potrzebne zaciszne miejsce do pracy. Przydałyby się oczywiście szafy oraz choćby niewielka garderoba. Proszę również o pomoc w zagospodarowaniu niewielkiej łazienki z wanną. Ewa z Warszawy

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

W otwartej, bardzo dobrze oświetlonej przestrzeni zaplanowałam dwa aneksy. Jadalny, z dużym prostokątnym stołem, usytuowałam na granicy kuchni i pokoju, natomiast wypoczynkowy, z dwoma kanapami - w rogu pokoju, przy oknie. Wzdłuż całej ściany przy wejściu do sypialni są niskie szafki, m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny. Od strony przedpokoju osłania je ścianka wnękowej szafy.

Otwarta kuchnia została nieznacznie zmniejszona na korzyść łazienki. Zaplanowałam w niej dwa ciągi robocze. Jeden z nich (z płytą grzejną) sąsiaduje z wysoką zabudową, w której proponuję umieścić lodówkę i piekarnik; w drugim, przy oknie, jest zlewozmywak. W sypialni oprócz dostępnego z dwóch stron dużego łóżka znajdują się szafy zajmujące całą ścianę oraz regały. W pobliżu okna jest dobre miejsce na biurko. Powiększona łazienka zyskała lepsze proporcje. Mieści się w niej prostokątna wanna (80 x 175 cm), nablatowa umywalka (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes i bidet. Płytką pralkę (48 x 60 cm) najlepiej ukryć pod blatem.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Tak jak w poprzedniej wersji, kuchnia pozostała w zaplanowanym miejscu. Jej zabudowę z dwoma ciągami roboczymi od strony pokoju osłania kredens, przy którym usytuowałam kąt jadalny z okrągłym stołem. W rogu pokoju, tuż przy wejściu do sypialni, znajduje się kąt wypoczynkowy. Obydwie garderoby są zamykane suwanymi drzwiami - to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza w wąskim przedpokoju. W łazience proponuję zainstalować narożną wannę (150 x 100 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes oraz - w zamykanej wnęce - płytką pralkę (45 x 60 cm).

Skomentuj:

63,5 m kw. dla 1 osoby Przestronna strefa dzienna