Salon kontrastowy

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Jeśli w salonie równorzędne miejsce z wygodną kanapą i fotelami zajmuje duży stół, to znak, że - tak jak gospodarze tego mieszkania - lubimy długie biesiadowanie z rodziną i przyjaciółmi.

05.06.2009
Salon. W tym dużym salonie domownicy odpoczywają, jadają posiłki i przyjmują gości. Jak przystało na najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, został urządzony bardzo elegancko. Nie zapomniano również o funkcjach, jakie ma pełnić - stąd zachęcające do wypoczynku tapicerowane meble i wygodny stół, przy którym swobodnie mieści się kilka osób.
Fot. Rafał Lipski
POKÓJ DZIENNY - najprzestronniejsze pomieszczenie w tym dwupoziomowym mieszkaniu - został umownie podzielony na dwie strefy: wypoczynkową i jadalną. Pierwsza, z dwoma wygodnymi kanapami ustawionymi naprzeciw siebie, to miejsce codziennego relaksu. Tutaj domownicy oglądają telewizję, czytają czy po prostu rozmawiają w miłej atmosferze, którą wieczorami wzmacnia ogień płonący na kominku.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW dalszej części pokoju, sąsiadującej z KUCHNIĄ, urządzono natomiast kąt jadalny. Przy prostym, wręcz minimalistycznym stole z ciemnobrązowego drewna ustawiono kontrastujące z nim (zarówno formą, jak i kolorystyką) krzesła stylizowane na ludwiki. Doborem tych mebli nie rządził bynajmniej przypadek, lecz świadomy zamysł aranżacyjny - na takich kontrastach opiera się bowiem wystrój całego wnętrza.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Kuchnia z salonem w bliskim sąwsiedztwie

Salon z dodatkami

Skomentuj:

Salon kontrastowy