Aranżacja z dużym łóżkiem

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska Zdjęcia: Rafał Lipski, Sławomir Frąckowiak Projekt wnętrza: Exit - Pracownia Projektowa

W niedużych mieszkaniach na ogół nie ma możliwości urządzenia osobnej sypialni, miejsce do spania aranżuje się więc zwykle w salonie. Najczęściej jest nim rozkładana kanapa, rzadko - prawdziwe łóżko.

WNETRZA SYPIALNIA SCIANKA DZIALOWA MEBLE
Sypialnia. Aneks sypialny, urządzony w pokoju dziennym, został wydzielony ze wspólnej przestrzeni dwuczęściową ścianką. Zrobiono ją z tzw. bezpiecznego szkła barwionego na ciemny kolor.
Fot. Rafał Lipski
Właściciele prezentowanej kawalerki wybrali tę druga możliwość, ponieważ bardzo chcieli mieć wygodne łóżko. Problemem było ukrycie tego dość masywnego mebla. Rozwiązali go, stawiając ściankę ze szkła - lekkiego materiału, który nie przytłacza wnętrza.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięJedną taflę zamontowano na stałe do podłogi oraz do sufitu, druga natomiast przesuwa się po prowadnicach. Dzięki temu w ciągu dnia aneks SYPIALNY można zasłonić, a na noc ewentualnie z powrotem połączyć z resztą pomieszczenia.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu mieszkań i domówWyodrębnienie aneksu sypialnego ze wspólnej przestrzeni ma jeszcze inną niebagatelną zaletę - nie trzeba aranżować go tak samo jak część wypoczynkową czy jadalną. Tutaj właśnie z tej możliwości skorzystano. Sypialnia została urządzona w STYLU GLAMOUR, znacznie różniącym się od nowoczesnego wystroju strefy dziennej pomieszczenia.

Zobacz także:

Sypialnia w tkaninach

Pikowany salon

Wnetrze pełne książek

Skomentuj:

Aranżacja z dużym łóżkiem