Aranżacje z udziałem kaloryfera

Tekst: Katarzyna Kowalska Pomysł i wizualizacja komputerowa: Delfina Grzelak

Kaloryfer - rzecz w domu po prostu niezbędna, ale z estetycznego punktu widzenia często bardzo kłopotliwa. Gdy nie da się go zastawić kanapą albo dyskretnie przesłonić firanką, pozostaje zaprojektowanie pomysłowej osłony. Oto nasze dwie propozycje.

grzejniki
Za ramą, nad grzejnikiem, zrobiono wąskie półeczki. Praktycznie i stylowo.
Delfina Grzelak
Projekt 1

W zabudowie ściany

W tym pokoju grzejnik jest zamontowany na ścianie prostopadłej do okna, przy której znajduje się kącik telewizyjny. Osłona kaloryfera, zbudowana z płyt gipsowo-kartonowych, jest jednocześnie częścią oryginalnej konstrukcji, obejmującej niczym rama całą ścianę. W bocznych częściach zrobiono pionowe otwory - ten po prawej stronie jest nie tylko ozdobą, ale ułatwia też krążenie powietrza.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięProjekt 2

Za ażurową osłoną

Pomysłowa ażurowa konstrukcja, którą zamaskowano grzejnik podokienny,, przypomina modułowy regalik. Środkowo część "mebla" (ma długość kaloryfera) jest zrobiona z drewnianych lamelek, pomiędzy którymi swobodnie krąży powietrze. Po obu bokach znajdują się otwarte półki na książki (można je oczywiście zasłonić drzwiczkami - ażurowymi jak reszta konstrukcji bądź pełnymi). W ten sposób nie tylko ukryto nieciekawy element wyposażenia, ale również wykorzystano z pożytkiem miejsce, które zwykle pozostaje niezagospodarowane.

Zobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Projektujemy bibliotekę

Dekoracyjne osłonki

Skomentuj:

Aranżacje z udziałem kaloryfera