Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolory elewacji - przegląd farb elewacyjnych na rynku

Włodzimierz Krupa

Farba elewacyjna nie służy tylko do tego, by dodać kolorów fasadzie (po tynkowaniu białej lub szarej). Odpowiednio dobrana, pozwoli również poprawić parametry wyprawy tynkarskiej, w znacznym stopniu zwiększając jej odporność na najrozmaitsze zniszczenia.

Kolory elewacji domu - jakie są najchętniej wybierane?

Dobór kolorystyki elewacji jest równie ważny, jak kształt bryły domu czy wybór odpowiedniej dachówki. Jakie kolory są szczególnie modne w tym sezonie?
Obecnie modne kolory tynków elewacyjnych współgrają z naturą i otoczeniem. Wybierane są chętnie zestawienia monochromatyczne, czyli jeden kolor w wielu odcieniach – od jasnych po ciemne. W przypadku kontrastowych zestawień kolorystycznych elewacji zewnętrznych projektanci proponują stosowanie maksymalnie dwóch lub trzech kolorów.
W przypadku domów klasycznych wskazane jest stosowanie ciepłych i słonecznych kolorów tynków. Idealnym rozwiązaniem będzie ponadczasowy beż - który kojarzy się z kolorem porannej kawy z mlekiem, polskim zbożem, czy drewnem z pobliskiego lasu. Modne są też słoneczne i optymistyczne odcienie żółci i pomarańczy. Modne kolory elewacji to w większości delikatne, stonowane i stonowane pomarańcze i żółcie, przypominające delikatne barwy miodu i cynamonu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolory elewacji - przegląd farb elewacyjnych na rynku