Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolory we wnętrzach: fiolet

Elżbieta Błasikiewicz

Fiolet jest barwą powstałą ze zmieszania czerwieni z błękitem. Jeśli w mieszance jest więcej czerwieni, fiolet wydaje się ciężki i dostojny, gdy dominuje w niej niebieski - sprawia wrażenie delikatnego i świetlistego.

UWAGA PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI MIESZKANIE WNETRZE POKOJ MEBLE STYLIZACJA MAGDA KAZIMIERCZUK FOT. MICHAL SKORUPSKI PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (161) - 3.2005 SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA MEBLE ARCHITEKTURA ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 3 (161) - CZASOPISMA
Fiolet jest barwą pochodną powstałą ze zmieszania czerwieni z błękitem. Jeśli w mieszance jest więcej czerwieni, fiolet wydaje się ciężki i dostojny, gdy dominuje w niej niebieski - sprawia wrażenie delikatnego i świetlistego. Najbardziej subtelne są odcienie pastelowe, czyli mocno rozbielone. I właśnie je stosujemy najczęściej na dużych powierzchniach, ciemniejsze zaś ograniczamy do detali. Fiolet niezależnie od tonacji, można łączyć z wieloma kolorami. Bardzo interesujące zestawienia tworzy z bielą albo piaskowym beżęm oraz z zielenią; świetnie komponuje się również z popielatą szarościa, a także z różem i innymi pastelami. <BR />Pastelowy wrzos i jasny beż w ciepłym odcieniu plus biel - takie zestawienie kolorystyczne pasuje do wnętrz w różnych stylach, zarówno nowoczesnych, jak i stylizowanych na dawne.
Fot. Michał Skorupski

Skomentuj:

Kolory we wnętrzach: fiolet