Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto inwestować w działki?

Redakcja

Dlaczego inwestycja w działki się opłaca i jak to dobrze robić?

Dlaczego warto inwestować w działki?
Dlaczego warto inwestować w działki?
Fot. Pixabay.com

Każdy, kto posiada wystarczającą ilość środków do komfortowego życia, w drugiej kolejności szuka inwestycji, które pomogą mu pomnożyć ich nadwyżkę. Obligacje, lokaty krótko- lub długoterminowe czy nieruchomości. Istnieje wiele opcji, ale znaczna część wiąże się z dużym ryzykiem lub niewielkimi zyskami. Jednym z najbezpieczniejszych i jednocześnie dochodowych form lokowania kapitału jest kupienie działki. Dlaczego warto w nie inwestować i jak to zrobić, aby cieszyć się przybywaniem nowych środków.

Jaką działkęnajlepiej wybrać?

Łatwiejszą opcją na zrealizowanie inwestycji zdaje się być zakup działki budowlanej. Nabycie tej, o charakterze rolnym, wiąże się z obostrzeniami wprowadzonymi w ramach ustawy wprowadzonej w życie kilka lat temu. Znacząco utrudniły one obrót tymi gruntami.

Wyjątkowo istotnym kryterium selekcji odpowiedniej działki jest oczywiście lokalizacja. Ile wynosi odległość od dużego ośrodka miejskiego i jak można się do niego dostać? Czy w okolicznych terenach znajduje się dużo atrakcji oraz zielonych terenów? Czy w łatwy sposób można będzie skorzystać z kanalizacji oraz instalacji gazowej? Na te i wiele innych pytań musi odpowiedzieć sobie inwestor skłonny do wydania kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Korzyści z inwestycji w działkę budowlaną

Działka budowlana to bezpieczna inwestycja. Aktywa gruntowe cieszą się dużą popularnością również dlatego, że ich wartość nie ulega dużym wahaniom. Gdy kursy obligacji wyraźnie spadają, rynkiem finansowym targają kryzysy, a lokaty bankowe gwarantują tylko wyjątkowo marne oprocentowanie, inwestycje w grunty zdecydowanie wyróżniają się na ich tle, umożliwiając duży zysk, bez ryzyka utraty środków.

Ziemia to dobro ograniczone. Na naszej planecie znajduje się określona liczba gruntów do zagospodarowania, która nigdy nie ulegnie powiększeniu. Przyjmując, że popyt na działki budowlane jest stały, a na pewno nie maleje, otrzymujemy ogromną szansę na pomnożenie znacznej ilości pieniędzy. Rosnące ceny gruntów pod zabudowę mieszkalną zachęcają do zakupu coraz szersze grono osób.

Zakup opłacalnej ziemi to długoterminowa inwestycja. W przypadku, gdy nie zależy nam na szybkim zysku, warto się na nią zdecydować. Stopa zwrotu w tego typu lokowaniu kapitału jest wyjątkowo wysoka. Jego dodatkowym atutem jest możliwość częściowego finansowania z kapitału obcego, na przykład kredytu.

Wsparcie profesjonalnej agencji nieruchomości

Wielotysięczna inwestycja w działkę to dla większości społeczeństwa ogromny wydatek. Wiąże się z nim dużo formalności, stresu, a każdy zakup powinien być poprzedzony staranną analizą zysków i strat. Aby zdjąć ze swoich barków to brzemię, warto zdecydować się na wsparcie profesjonalnego biura nieruchomości, takiego jak np. Fhu Novena. Jego pracownicy pomogą uporać się ze wszystkimi problemami dotyczącymi transakcji, odpowiedzą na pytania, a także doradzą w taki sposób, aby inwestycja przyniosła jak najwięcej korzyści bez zbędnego ryzyka.

Agencja nieruchomości pomoże również znaleźć odpowiednią działkę, która sprawdzi się jako lokowanie kapitału, uwzględniając wszystkie kryteria.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto inwestować w działki?