Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja pokoju dziecięcego w delikatnych szarościach

red.

Pokoje dziecięce nie muszą być przepełnione ferią barw. Ta aranżacja w stonowanych szarościach pokazuje, że monochromatyczna kolorystyka może wyglądać bardzo przytulnie. To pokój, w którym każdy mały lokator poczuje się bezpiecznie.

pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy w stonowanych barwach
fot. mat. prasowe

Pokój zaprojektowała autorka bloga www.modelsoutfit.pl, Katarzyna Wietecha. Postawiła w nim na szare ściany i minimalistyczny wystrój, który jednocześnie nie jest pozbawiony przytulności.

Na wystrój składają się białe meble o klasycznych formach - łóżeczko, szafa i regał. Do tego jest wygodny fotel tapicerowany tkaniną w jasnoszarym odcieniu, oraz niewysoka komoda z motywem gwiazdek na frontach. Podstawowe wyposażenie uzupełniają starannie dobrane dodatki. Najbardziej rzucającym się w oczy jest szary dywan z wizerunkiem królika, przypominający raczej koc niż to, co zwykle nazywamy dywanem. Nad łóżeczkiem naklejona została modna naklejka ścienna z szopem praczem i gwiazdkami, nawiązująca do motywu szopa na tekstyliach wyposażających łóżko.

Przytulny charakter pokoikowi nadały przede wszystkim pastelowe dodatki: duża i mała lampa stojąca o białej, drewnianej podstawie i błękitnym abażurze w białe groszki i szaro-miętowa pufa w gwiazdki. Wnętrze ożywił mocny akcent kolorystyczny w postaci zawieszonego na ścianie obrazu z żółtym słoniem.

Tak urządzony pokój świetnie sprawdzi się na długie lata zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki i stanowi idealną bazę pod wprowadzanie dalszych zmian, wraz z rozwojem mieszkańca pokoju.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacja pokoju dziecięcego w delikatnych szarościach