Zorganizuj swoje rzeczy! 18 dowodów na to, że każdy bałagan można opanować

Patrycja Jezierska

Odpowiednio zorganizowana przestrzeń w domu to sekret idealnego porządku i ładnego wnętrza, w którym chce się przebywać. Te zdjęcia dowodzą, że warto dbać o porządek.

20 pomysłów na organizację rzeczy w domu
Ręczniki i prześcieradła można posegregować w zależności od rodzaju, koloru lub okazji i umieścić w dużych plastikowych kolorowych koszach. Aby ułatwić odszukanie danego przedmiotu do każdego kosza można przyczepić karteczkę z opisem jego zawartości.
fot. abirdandabean.com

Masz dość walki z walającymi się wszędzie rzeczami, jak magazyny, zabawki, rękawiczki, czapki, książki, długopisy, kosmetyki czy bielizna? Po raz kolejny zgubiłeś klucze czy dokumenty? Czasami wystarczy dobrze posprzątać, posegregować rzeczy i wypracować własny system przechowywania, aby nasz dom wypiękniał. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń pozwala na zaoszczędzenie miejsca oraz czasu. Dowodzi także, że ładny dom - to czysty dom. O ile lepiej wyglądałyby nasze wnętrza, gdybyśmy mieli zawsze posprzątane? Może się wtedy okazać, że naszym problemem dotychczas nie była wcale zła aranżacja wnętrza, tylko jej nieuporządkowanie.

W organizacji rzeczy w domu mogą pomóc pojemniki, wiklinowe kosze oraz pudełka, które pomieszczą zarówno większe jak i drobniejsze przedmioty. Kolorowe pudła czy pojemniki nie tylko ułatwią nam przechowywanie, ale czasem mogą stać się ozdobą samą w sobie. Segregując odpowiednio rzeczy, będziesz miał wszystko pod ręką i wygnasz bałagan raz na zawsze.

Te zdjęcia dowodzą, że warto dbać o porządek, i że nawet najbardziej zabałaganioną przestrzeń można doprowadzić do ładu.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Magia sprzątania. Japońska sztuka porządkowania i organizacji" >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj:

Zorganizuj swoje rzeczy! 18 dowodów na to, że każdy bałagan można opanować