Poduszki i pledy na kanapę

Ilona Szajkowska

One mogą całkowicie odmienić twoją kanapę, jak i cały salon. Poduszki, pledy, koce podkreślą lub zmienią styl salonu. Zobacz jakie dodatki na kanapę wybrać.

Złota jesień - takie skojarzenie budzi wybór barw w tym wnętrzu. Niestraszna w nim zima, gdyż kolorystyka syci oczy, a poduszki na kanapie obiecują wypoczynek.
Złota jesień - takie skojarzenie budzi wybór barw w tym wnętrzu. Niestraszna w nim zima, gdyż kolorystyka syci oczy, a poduszki na kanapie obiecują wypoczynek.
fot. Dominic Blackmore/timeincukcontent.com

Jednym z najłatwiejszych, najtańszych i najszybszych sposobów udekorowania mieszkania jest zasypanie go ozdobnymi poduszkami. Nowe poduszki na kanapie w salonie są w stanie niemal całkowicie odmienić to pomieszczenie. We wnętrzach, w których dominują stonowane barwy, ułożenie na sofach i fotelach kolorowych poduszek przynosi murowany efekt – od razu ożywią i ocieplą pokój. Poduszka to jednak nie tylko ozdoba, jest również tym elementem wyposażenia, który zapewnia nam wygodę i komfortowy wypoczynek. Podkładamy ją pod plecy, kark, głowę. Gdy zabraknie siedzisk, na niej też siadamy. Czasem nawet zastępuje nam stolik nocny. Dlatego zarzućmy pokój dzienny poduszkami różnej wielkości. Co do powłoczek – możemy ograniczyć się do jednej tonacji kolorystycznej lub pójść na całość i zdecydować się na kolorystyczną orgię.

Dzianina sprawia, że wnętrza stają się przytulniejsze i bardziej swojskie. Jest mięciutka, ciepła i bardzo dekoracyjna, dlatego „otulenie” nią pokoju dziennego to doskonałe rozwiązanie na zimę. Szczególnie efektownie wyglądają duże sploty wykonane z grubej włóczki. Na drutach i szydełku można zrobić ciepłe pledy, powłoczki na poduszki, dywaniki, narzuty czy też ozdobne serwety na stół. W dzianinę „ubieramy” pufy i siedziska, robimy z niej ocieplacze na dzbanki i kubki. Inspiruje ona współczesnych projektantów, ale te piękne rzeczy łatwo jest wyczarować samodzielnie.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Poduszki i pledy na kanapę